ДОБРА ЗДЕЛКА: Бијонсе го продаде микрофонот од својата последна турнеја за над 10.000 евра

0
420

Освен на својата последна турнеја „Formation“, Бијонсе го имаше микрофонот и на овогодинешните доделувања на Греми наградите.

Beyonce-Grammmy-2

Микрофонот со потпис на пејачката го купила Американката ЦеЦе Хендрик. Ќе му го поклони на синот за неговиот 13-ти роденден.

35 годишната Бијонсе, својот микрофон го продала ан „Wearable Art Gala“ во Лос Анџелес за повеќе од 10.000 евра.

Beyonce-bremenaИнаку, пејачката во склоп на својата „BeyGOOD“ хуманитарна иницијатива, ќе покрие школарина за четири студенти за факултети на кои се школуваат само најголемите таленти. На натпреварт за стипендија, истакнува Бијонсе, можат да се пријават студенти по уметност, музика, книжевност и афроамерикански студии.

Beyonce-bremena-1

Коментирај