Дневна доза смеење: Сите финти и скечови на Сашко Коцев на „Златна бубамара 2018“ (ВИДЕО)

0
1586

3/6/9 и други „таргетирани“ теми на менито за мезе на секогаш маестралниот и уникатен, Сашко Коцев кои беа изведени на најновата „Златна бубамара на популарноста“ можете да го погледнете на следниот линк:

И „рестото“ од сценското шоу на Коцев.

За време на овогодинешнава забавна манифестација беа доделени 23 награди за најуспешните за 2017 година:

Албум на годината 2017 – Град за љубов, Дани
Најпопуларен плех оркестар 2017 – Агушеви
Најпопуларна балканска група – Дубиоза Колектив
Телевизиски проект на годината 2017 – Пат до успехот
70 години јубилеј Светска галерија на карикатури Остен
Награда за животно дело – Октет Македонија
Комерцијален видео спот – НЛБ Тутунска Банка
Мултимедијален уметник – Тијана Дапчевиќ
Награда за трајни музички вредности – Маја Оџаклиевска
Животно дело – Дадо Топиќ
Филм на годината 2017 – Исцелител
Актерско откритие на годината 2017 – Благој Веселинов
Актер на годината 2017 – Александар Микиќ
Најпопуларна ТВ серија 2017 – Фамилија Марковски
Актерка на годината 2017 – Нина Деан
Музички видео спот на годината 2017 – Терориста, Слаткаристика
Интернационален успех 2017 – Марко Маринковиќ Слаткар
40 години јубилеј Стоби флипс – Витаминка
Театарска претстава на годината 2017 – Вардарски пастуви
Спортски херои – Најпопуларен спортски клуб Р.К. Вардар
ТВ забавна сатирична емисија 2017 – Фчерашни новости
Трајни музички вредности – Нови фосили
Најпопуларна ТВ серија 2017 – Инсајдер
ТВ емисија на годината 2017 – Еден на еден
Концерт на годината 2017 – Меморијa
Мјузикл на годината 2017 – Мама Миа МНТ

Доколку ста пропуштиле, целото 4-часовно видео од 21. издание на, „Златна Бубамара на популарноста 2018“ можете да го погледнете на следниот линк:

Извор: Јавно.мк / Таратур.ком

Коментирај