Дневен хороскоп: Интересен ден за Јарецот, Овенот со зголемен апетит

0
533

ОВЕН

Работa: Вашата нервоза може да внесе проблеми во односот меѓу вас и соработниците. Ситуацијата се комплицира. Љубов: Верувате во вашиот партнер и уживате кога сте заедно. Ако сте слободни, ќе имате нов додворувач. Здравје: Зголемен апетит.

БИК

Работа: Пред вас се некои кочници кои нема да успеете лесно да ги надминете. Работното поле не ви е добро поставено. Љубов: Потрудете се да поминувате повеќе време со саканата личност и да и се посветите. Здравје: Несвестица и малаксаност.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашата загриженост за работната стиауција може да се покаже сосема реална. Околностите се отежнати. Љубов: Средбата со саканата личност би можела да се заврши со караница. Не е поволен денот. Здравје: Проблеми со циркулација.

РАК

Работа: Ако имате проблеми на ова поле, сега е време сериозно да се соочите со нив. Љубов: Ќе успеете да ги решите сите дилеми кои ги имате во врската со саканата личност. Пред вас е фаза на важни одлуки. Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

ЛАВ

Работа: Неодлучни сте и не ви е лесно да донесете конкретна одлука околу тоа дали да продолжите со работа или не. Љубов: Иако сметате дека време е вашата врска да се прекине, партнерот ќе пробува да ве убеди во спротивното. Здравје: Вкочанетост е можна.

ДЕВИЦА

Работа: Постепено ќе остварите она што сте го зацртале. Судбината е на ваша страна. Љубов: Можно е да не сте сигурни дали личноста која ви се допаѓа го чувствува истото што и вие, па од таа причина чувствувате доста тензии. Здравје: Избегнувајте алкохол и мрсна храна.

ВАГА

Работа: Не ви е лесно сосема да се снајдете во новонастаната ситуација. Околу вас постојат многу компликации. Љубов: Ве очекува комуникација со личноста која ќе ви се додворува прилично отворено. Здравје: Потребен ви е одмор.

ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од работните околности и подготвени сте да ги менувате своите околности. Љубов: Ако сте во брак, ве очекува период во кој ќе успеете да го поправите односот со саканата личност. Здравје: Кожата ви е чувствителна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не ви е лесно да донесете конечна одлука по прашањето на работа. Имате впечаток дека има многу кочници. Љубов: Постои личност која ви се допаѓа, но и натаму немате храброст да и пријдете. Здравје: Чувствителен желудник.

ЈАРЕЦ

Работа: Не е препорачливо денеска да влегувате во нови проекти, ниту било какви ризици. Љубов: Ве очекува интересен ден. Ќе успеете да остварите позитивна атмосфера со партнерот. Здравје: Се препорачува да спортувате.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да не ви е лесно да ги завршите сите насобрани работни обврски кои чекаат на вас. Љубов: Партнерот ви е верен и посветен. Вашиот однос може да биде многу квалитетен и во иднина да напредува. Здравје: Настинка.

РИБИ

Работа: Неопходно е да поработите на комуникацијата со опкружувањето ако сакате генерално подобра ситуација на работа. Љубов: Можно е саканата личност да покажува дека постојат некои работи кои сметаат во вашата врска. Здравје: Ќе ви годи масажа и опуштање.

Коментирај