Дневен хороскоп: 23.04.2019

0
461

Овен

Вашата желба за напредок станува преголема и моменталното работно место е премало за вас. Ако не дојде до унапредување, размислувате за нова работа.

Имате силни емоции, но некако не ги покажувате. Во што е проблемот?

Проблеми со видот.

Бик

Денеска сте уморни и без волја. Не обрнувате внимание на критиките.

Само искрен разговор може да ја спаси вашата врска. Бидете искрени за минатото.

Чувствителни синуси.

 

Близнаци

Загрижени сте за својата финсиска состојба и иднината која чека на вас. Ги разгледувате сите можни опции.

Се чувствувате осамено, иако сте во врска. Би требало да сте искрени во однос на тоа.

Проверете ја штитната жлезда.

 

Рак

Некој ќе се обиде да ве наговори на нешто денеска. Потрудете се да утврдите дали таа личност има искрени намери.

Ви се чини како се да се распаѓа, но тоа е само преувеличување од ваша страна. Потрудете се да се смирите.

Спијте повеќе.

 

Лав

Чекате некои важни вести и поради тоа сте напнати и деконцентрирани. Можно  е да дојде до одложување во однос на тоа.

Ве очекува интересен ден исполнет со љубов.

Проблеми со несоница.

 

Девица

Остваривте голем успех за кој жртвувавте многу па сега се прашувате што е вредно.

Се радувате на новата врска. Среќата ви ја нарушуваат само коментарите од пријателите.

Проблеми поради напнатост.

 

Вага

Свесни сте дека ситуацијата е тешка на работа, и дека е потребен сериозен напор. Тоа што сте вредни им се допаѓа на шефовите.

Иако не сте подготвени  да му признаете на вашиот партнер, сепак вашите емоции веќе ги нема.

Здравјето е одлично.

 

Шкорпија

Морате да се прилагодите на окружувањето на работа.

Се наоѓате во љубовна дилема. Треба да изберете меѓу две личности кои ги обожавате.

Мали проблеми со циркулацијата.

 

Стрелец

Полека се ослободувате од сите работи кои ве кочат. Подготвени сте да успеете.

Имате идеален однос со партнерот.

Немате никакви здравствени проблеми.

 

Јарец

Денешниот ден е добро прикажан во однос на работата и соработката со колегите.

Чувствувате како саканата личност да почнува да ве гуши.

Проблеми со хормоните.

 

Водолија

Пред себе имате многу можности за успех. Не се потценувајте себеси.

Не ве очекуваат многу ситуации на полето на љубовта. Прилично мирен ден.

Главоболка.

 

Риби

Позитивен ден за оние кои се занимаваат со трговија.

Денеска цело внимание е свртено кон вас. Ќе уживате во тоа.

Добро се чувствувате.

Извор: skopjeinfo.mk

Коментирај