Дневен хороскоп: 20.11.2018

0
408

Овен

На полето на работата, можете да очекувате прилика за соработка која ќе се покаже како многу значајна.

Ново познанство во вас буди убави емоции и чувство на силна возбуда.

Внимавајте на синусите.

Бик

На работа ќе добиете можност да промените некои работи кои не ви одговараат.

Ве очекува познанство со личност која од самиот почеток ќе биде заинтересирана за сериозна врска.

Внимавајте на апетитот.

Близнаци

Можно е да сте склони кон донесување лоши одлуки. Внимавајте на тоа од кого добивате информации.

Растроени сте и на полето на љубовта ви владее негативна атмосфера.

Очите ви се чувствителни.

Рак

Можеби ќе имате впечаток дека не можете да ја остварите промената која ја посакувате. Сакате да напредувате побрзо.

Можно е да ви се укаже можност да почнете некаква авантура со личност која не е слободна.

Ве следи несоницата, а тоа е предизвикано од заморот.

Лав

Пред вас е ден во кој нема да бидете оптоварени со работа. Можете да очекувате можност да направите мала пауза.

Поволен ден за флерт, нови познанства и комуникација. Атрактивни сте и зрачите.

Здравјето е добро.

Девица

Ве очекува добра комуникација со надредените и колегите.

Саканата личност ви покажува дека не е подготвена на следниот чекор, но вие го игнорирате тоа.

Посетете стоматолог.

Вага

Среќата ве следи, можете да очекувате некаква добивка или поволни околности кои ќе ви донесат напредок.

Уживате во авантурите и воопшто не сакате ништо сериозно во љубовта.

Здравјето е одлично.

Шкорпија

Ве очекува можност за напредок.

Ви се допаѓа личност родена во огнен знак – Лав, Овен или Стрелец.

Здравјето е одлично.

Стрелец

Ќе склучите важен договор или соработка кои претставуваат огромен чекор за вас. Можете да очекувате многу поволни околности.

Потпрете се на партнерот кој ви ја дава сета поддршка.

Мали проблеми со хормоните.

Јарец

Ве очекуваат многу обврски, а денеска не можете да сметате на никого.

Потрудете се на саканата личност да и покажете дека можете да постигнете компромис иако размислувате различно.

Мал пад на имунитетот.

Водолија

Пред вас е многу поволен ден. Секој чекор може да ве однесе до некаков успех.

Имате можност за романтично патување со саканата личност.

Одлично се чувствувате.

Риби

Ги немате работите под контрола и ве очекуваат несогласувања на работа.

Ако сте се впуштиле во некаква авантура неодамна, можно е да сакате нешто повеќе од тоа.

Избегнувајте ги цигарите и алкохолот.

Извор: skopjeinfo.mk

Коментирај