Дневен хороскоп: 15.02.2019

0
384

Овен

На работа сте под голем притисок и можно е секој ден да размислувате за отказ.

Очекувате поддршка од саканата личност. Сепак, од нивна страна нема слух за вашите барања.

Болки во зглобовите.

Бик

Не сте доволно сконцентрирани на работата и лесно правите грешки.

Можно е да не сте заинтересирани за нови познанства. Пред другите делувате студено и дистанцирано.

Промени во расположението.

Близнаци

Посветени сте на работата и можете да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе остварите добри резултати.

Имате можност да ја обновите комуникацијата со личност од минатото. Стара љубов се  враќа во вашиот живот и среќни сте поради тоа.

Проблеми со забите.

Рак

Не дозволувајте некој друг да одлучува наместо вас. Важно е самите да се борите за себе.

Имате добар однос со саканата личност и задоволни сте. Ако сте слободни, денешниот ден е сосема поволен за почеток на нова врска.

Зголемете го внесот на калциум и магнезиум.

Лав

Пред вас се мали компликации на полето на работата. Можно е некои проблеми да доаѓаат сосема неочекувано.

Осамени сте и не ви е тешко да склопите нови познанства. Не сте толку сигурни во себе.

Ве мачи главоболка.

Девица

Загрижени сте поради работата. Не сте сигурни во која насока оди вашата ситуација.

Ако ви се допаѓа личност родена во огнен знак, можно е да имате мали проблеми.

Нагласена несоница.

Вага

Не очекувајте големи промени на работа. Посветете се на секојдневните обврски.

Ви се допаѓа личност која има опуштен и пријателски однос. Наскоро ќе и ги покажете своите чувства.

Би ви годела масажа.

Шкорпија

Ве очекува прилично опуштен ден кога се во прашање обврските. Можно е да не сте премногу оптоварени денеска.

Сакате да и удоволите на саканата личност. Ве очекува убав ден за љубов и романтика.

Внимавајте на кичмата.

Стрелец

Немојте да се занимавате со претерано ризични работи за да не направите голема штета.

Уживате во една авантура и сега сте подготвено да ставите точка на таквиот однос.

Внимавајте на холестеролот.

Јарец

Ве очекуваат мали тешкотии на полето на работата. Работите не одат онака како што очекувавте.

Ако имате проблем во комуникацијата со саканата личност, ќе успеете да ги решите во текот на денешниот ден.

Внимавајте на бубрезите.

Водолија

Не е поволен ден за склучување нови договори. Најдобро би било да не се впуштате во големи планови.

Делува дека партнерот е дистанциран од вас. Имате впечаток дека нешто не е во ред.

Уринарниот тракт ви е чувствителен.

Риби

Ве очекуваат многу обврски кои ви создаваат притисок и нервоза. Добро би било да се организирате добро.

Настапува малку потежок период за љубов. Имате многу дилеми и размислувате премногу.

Пад на имунитетот.

Извор: skopjeinfo.mk

Коментирај