Дневен хороскоп: 08.04.2019

0
393

Овен

Пред вас е склучување на нов договор или партнерство кое ќе биде многу значајно за вас на долг рок.

Ако сте слободни, ве очекува поволен ден за флерт и нови познанства.

Одлично се чувствувате и полни сте со енергија.

Бик 

Имате многу обврски и сакате да си покажете себеси и на другите дека ги имате сите нешта под контрола.

Љубовната ситуација ви е променлива. Пред вас е период во кој ве очекуваат компликации со саканата личност.

Зголемете го внесот на витамини.

Близнаци

Ве очекуваат среќни околности кои ви носат решение на сите проблеми кои ве мачат. Дајте си време.

Нова љубов е пред вас. Можете да очекувате убави моменти си саканата личност.

Ви се препорачува физичка активност.

Рак

Поволен ден за почеток на нова соработка или преговори кои за вас се многу значајни.

Имате доверба во својот партнер и врската е стабилна. Знаете на што сте.

Добро се чувствувате во своја кожа.

Лав

Поволен ден за почеток на нова соработка или преговори кои би биле значајни.

Отворени сте во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа. Наскоро ве очекува средба.

Водете сметка за своето грло.

Девица

Ви доаѓа прилив на пари кои не сте ги очекувале. Можете да се надевате на стабилна ситуација на ова поле.

Со саканата личност не сте во најдобра фаза и често се расправате.

Внимавајте на внесот на течности.

Вага

Пред вас е тежок ден кој ви носи проблеми на ова поле. Ќе ви биде потребна нечија помош за тоа.

Склони сте кон прикривање на своите чувства додека не се уверите во мислењето на другата личност.

Ви треба добар сон.

Шкорпија

Вашата нервоза би можела негативно да влијае на околностите кои ги имате во работното окружување.

Ве очекува можност на личноста која ви се допаѓа да и ставите до знаење колку ви значи.

Проблеми со нервите.

Стрелец

Работните обврски ве оптоваруваат и потребен ви е слободен ден.

Постојат многу работи кои не ви одговараат во моменталната љубовна врска, но уште не сте подготвени да раскинете.

Пад на имунитетот.

Јарец

Не можете да очекувате дека лесно ќе ги решите компликациите на ова поле. Потребно ви е повеќе време одошто мислите.

Не сте задоволни со комуникацијата со личноста која ви значи. Се дистанцирате полека од неа.

Зголемете го внесот на течности.

Водолија

Ве очекува поволен ден на полето на работата. Можете да остварите значаен напредок.

Ве очекуваат несогласувања со личноста која ви значи. Околностите не ви одат од рака.

Проблеми со стомакот.

Риби

Ќе успеете да ги остварите сите планови на полето на работата.

Убав ден за љубов.

Можна е главоболка.

Извор: skopjeinfo.mk

Коментирај