Димитров: Оптимист сум дека годинава ќе ги почнеме преговорите

0
364

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во разговор за Канал 5 категорично ги отфрла тврдењата на опозицијата дека земјава годинава нема да ги почне преговорите со Унијата.

Смета дека земјава ќе добие досега најдобар извештај од Европската комисија.

Извор:република.мк

Коментирај