Џорџ Буш ја омажи ќерката, невестата како од бајките, а од еден детаљ целиот свет остана во неверување (ФОТО)

0
656

Барбара Буш, ќерка на претседателот Џорџ В. Буш, овој викенд во сојузната држава Мејн, ја круниса со брак врската со сценаристот и актер Крег Којн.

Невестата, која беше придружувана на патеката од страна на нејзиниот татко, носеше тесна свилена венчаница од Вера Ванг.

Едноставниот венчален фустан кој ја следи одличната силуета на Барбара, го нагласува отворениот грб, додека проѕирниот вел од италијански тул додава дополнителна елеганција на невестинскиот изглед.

Инаку светот остана во неверува откако дозна дека  свадбената церемонија се одржала во најблискиот круг на семејството и блиските пријатели на младоженците, наместо да има голема свадба како му долекува на поранешен претседател на САД.

Коментирај