Џон Траволта и Оливија Њутн танцуваа на 40-тиот роденден на „Брилијантин“

0
501

Глумците Џон Траволта (64) и Оливија Њутн Џон (69) го прославија 40-тиот роденден на познатиот мјузикл „Брилијантин“, во кој ги играа главните улоги.

Траволта и Оливија танцувале за време на свечената проекција на филмот.

На проекцијата присуствувал и режисерот на филмот, Рендал Клајсер.

Филмот „Брилијантин“ е адаптација на бродвејски мјузикл и изобилува со музички хитови

Извор:Курир

 

Коментирај