Џамбазов: Убавите круши, свињите ги јадат (ВИДЕО)

0
969

Еден од омилените ликови на македонската публика, за многумина култниот градски човек, Игор Џамбазов, во последниот период често на Фејсбук преку видео пораки и се обраќа на јавноста.

Така беше и сега, познатиот шоумен, на јавноста и се обрати и тоа се една позната народна поговорка.

 

Коментирај