Џафери се изнервира: Не ме споредувајте со Павле Богоевски

0
251

Спикерот на Собранието Талат Џафери денеска беше прашан за тоа дали доколку за него лично се појават прислушувани разговори ќе си понесе одговорност како пратеникот Павле Богоевски кој најави оставка.

На тоа, видно изнервиран Џафери одговори дека тоа се само хипотези и оти не сака да го споредуваат со Богоевски.

Извор:република.мк

Коментирај