Девет сочни и крцкави мезиња со компири

0
296

Компирите се една од основните состојки на повеќето јадења на нашето поднебје. Со оглед на тоа дека оваа градинарска култура одлично успева кај нас, тие се достапни и евтини, а рецептите со компири ги има во изобилство.

Овие девет рецепти со компири на Tasty се одлични за мезиња, но може да ги послужите и како прилог во оброк.

Коментирај