Детали за земјотресот кој вечерва ги стресе скопјани

0
231

Земјотрес ги вознемири скопјани вечерва.

Во 21:29 часот беше почувствуван земјотресот .

Според деталната мапа, епицентарот на земјотресот е во скопската населба Ченто

Коментирај