Денеска дожд – Од утре бидете подготвени за голема промена на времето

0
3025

Променливо облачно со врнежи од дожд. Од пладневните часови во северните делови ќе започне да дува северен ветер кој потоа ќе се прошири во поширокиот регион на Повардарието.

Максималната температура од 15 степени ќе има во Гевгелија и во Дојран. Во Штип 11, Скопје 10, Битола и Охрид 9…

Од утре не се очекува дожд, но зимата што настапи вчера ќе донесе нешто пониски температури. Утре се очекува да бидат измерени максимални 12, в среда – 11, а в четврток 10 степени.

Инаку според прогнозата на 31 декември ќе има услови за снег, а снег ќе врне и на првиот ден од новата година.

Коментирај