Дефинитивно најубавиот гол за оваа сезона!

0
2580

Од оглед дека сезоната, барем на национални првенства, е на крајот, нема да направиме грешка ако кажеме дека овој погодок кој беше постигнат од страна на Рајли Мекри, играч на Австралискиот Њукасл Џетс, е еден од најспектакуларните што ги видовме оваа сезона.

Овој 19-годишник постигна сензационален гол во натпреварот против Мелбурн Сити, против кго се бореа за влез во финалето на Австралиското првенство.

Во тие моменти гостите водеа со 1: 0, но Мекри постигна спектакуларен гол во 75-тата минута и успеа да ја погоди мрежата на гостинскиот голман  Хофман.

На крајот на натпреварот Њукасл Џетс постигна уште еден гол и ќе игра во финалето на 5 мај против победникот од дуелот  Сиднеј-Мелбурн Виктори.

Коментирај