„Дедо Мраз“ со пиштол ограбил маркет во Скопје

0
487

Непознат сторител облечен во маска на Дедо Мраз извршил разбојништво вчера во маркет  на ул. „Будимпештанска“.

Како што соопшти МВР, настанот колу 21 часот во ЕИК Скопје, го пријавила Б.Б.

– Сторителот, кој бил облечен во маска „Дедо Мраз“,  со закана со пиштол го одзел дневниот промет, по што побегнал во непознат правец, наведуваат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на сторителот.

Коментирај