Да, јас ја отворив вратата

0
673

Во текот на денешната посета на Македонија, грчкиот премиер Алексис Ципрас се сретна со пратеничката група на осумтемина пратеници избркани од ВМРО-ДПМНЕ.

На социјалните мрежи се шири оваа фотографија со текст:  „Да, јас ја отворив вратата” алудирајќи на отворањето на вратата од парламентот на 27 април, што по амнестирањето и отворањето на Уставот доведе  до промена на името на државата.

Screenshot_10

 

Коментирај