Чилиманов за дволичноста на „Шарените“: Вчера се радуваа, вечерва ќе скандализираат

0
223

Новинарот Цветин Чилиманов преку Фејсбук објава ја опиша дволичноста на учесниците во Шарената револуција кои ги модифицираат своите ставови во зависност од тоа што им оди во прилог.

Неговата објава ја пренесуваме интегрално:

„Шарените што вчера се радуваа на затворската казна за Чавков и другите вработени во МВР затоа што не употребиле сила да ги избркаат демонстрантите од нашето Собрание вечерва ќе се скандализираат и реагираат дека српската полиција употребила сила да ги отстрани платените демонстранти на американскиот амбасадор во Србија од српската телевизија“.

Фејсбук објава на Цветин Чилиманов

IMG_20190316_224854_600

На протестот во Белград демонстранти влегоа во РТС (ВИДЕО)

Мицковски: Протести во Албанија, Црна Гора, Србија и Босна – Памет у глаа дечки, НАТО не ве вади од домашните грешки

Коментирај