15 C
Скопје
понеделник, октомври 15, 2018

Брачен пар сакал да нахрани кенгури, а потоа се соочиле со пекол- мажот бил...

Еден Австралиско семејство се соочило со вистински хорор откако најдобронамерно почнале да хранат диви кенгури кои во оваа држава се заштитени со закон. Џим и...

„Вампирски“ погреб: Археолозите запрепастени од наодот во устата на скелет од 10-годишно дете

На локалитет со римски археолошки наоди во областа Умбрија, Италија, архолозите открија костур кој има карактеристики на „вампирски погреб“ што е доказ за праксата...

Како да ги препознаете лажните пријатели?

На овој свет има прекрасни примери за вистински пријателства, но за жал, често ни се случува да се изгориме од луѓе кои само лажно...

Срушен е рекордот: Ќе ви се сврти во глава кога ќе видите за колку...

Шише од виното „Romanee-Conti“ од 1945 година е продадено во саботата за неверојатни 558.000 долари, на аукција во Њујорк, со што е срушен рекордот...

Фото: Ја фати сопругата со швалерот на Google Maps

Пребарувајќи на апликацијата Google Maps за движење низ градот Лима, еден маж ја забележал својата сопруга со друг човек фатена од камерата на Google. Сопруг...

За да се спречи ширењето на болеста, ова скопско село било „заорано“ од двајца...

Ново Село се наоѓа во Таорската клисура на левиот брег на реката Вардар, веднаш наспроти вливот на Кадина Река во Вардар. Од градот Скопје е одалечено 32 километри. Поврзано е со асвалтен...

Додека сопругата беше во болница спиев со тештата: Ова е најодвратното признание на неверство...

Популарната колумнистка на „Сан“ добила ужасна исповед од еден неверен маж кој и се обратил. Пораката гласела вака: Драга Деидре, потајно имам секс со својата секси...

Останале да живеат кај Чернобил и да јадат контаминирана храна: Погледнете како изгледаат овие...

Околу 350.000 луѓе беа евакуирани од Чернобил после нуклеарната експлозија во 1986 година. На радијација биле изложени 8,4 милиони луѓе. Меѓутоа, ги имало и...

Заработуваат до 40.500 евра: Престолнината на „веб-кам“ секс моделите се наоѓа во…

Има сè повеќе девојки кои пред компјутерските камери изведуваат секс шоу, а градот кој од оваа индустрија заработува милијарди евра е Букурешт, најголемиот и...

Скандал во Франција: Слеп човек и неговото куче силеџиски ги избркаа од маркет (Видео)

Видеото кое го објави слепиот Артур Омоите предизвика лавина од револт, гнев и критички реакции на социјалните мрежи во Франција. Артур го сподели неговото непријатно искуство...

Популарно