29.8 C
Скопје
понеделник, септември 16, 2019

Секој залак од храната можел да ги убие: Овие жени поради Хитлер ја имале...

Група млади жени во Третиот рајх секојдневно живееле на работ, имале професија која не ја сакал никој. Тие биле дегустаторки на храната на Хитлер,...

Првите пораки по смртта на ќерката на Енрике пристигнаа од Меси, Суарез и Пике

Шпанскиот стручњак Луис Енрике ги шокираше сите со објавата дека денеска починала неговата деветгодиша ќерка Шана. Енрике пред неколку месеци на изненадување на сите си...

Шпански „Ел Мундо“ ја открива тајната за младешкиот изглед на Путин

Иако има 66 години, првиот човек на Русија, претседателот Владимир Путин, не само што не личи дека има толку години, туку оддава впечаток дека...

Ги надмина Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг: Ова девојче е најпаметно во светот!

Тара Шарифи, 11-годишна Иранка која живее со своето семејство во Велика Британија, официјално стана најпаметната девојка на светот. Поточно, Тара, како ученичка во британското училиште...

Што да направите кога детето ќе добие сончаница?

Кога децата долго време си играат под силните сончеви зраци, но и кога ќе останат подолго во загреана просторија, може да дојде до симптом...

Ова е езерото на смртта: Кога се стопи мразот, на виделина излегуваат слики кои...

Езерото Рупкунд е сместено високо на Хималаите и на прв поглед изгледа како секое планинско езеро. Меѓутоа, ако го посетите кога ќе се стопи мразот...

Атлантикот буквално ги јаде остатоците од култниот брод Титаник (Видео)

Нуркачкиот тим истражувачи кој се нурна во водите на Атлантскиот Океан за да ги истражи остатоците на потонатиот брод Титаник, утврди дека состојбата на...

Панчевски: Оставки како манифестација на отпор – Ленче, Лиле и Фатиме само глумат за...

Ќе верувам во чесноста на тимот обвинители на СЈО ако сите тие си поднесат оставки после сите глупости на Катица Јанева, нејзината лажна оставка,...

Велија Рамковски се враќа на медиумската сцена?

По девет години од згacнувањето на телевизија А1ТВ чиј сопственик беше Велија Рамковски, таа наскоро повторно ќе се отвори, дознава „Скопје 1“. Позади телевизијата ќе...

Стручни совети како полесно да заспиете кога ноќите се премногу топли

Заспивањето навечер во премногу топлите летни ноќи може да биде прилично тежок и мачен процес. Најчесто, за барем малку да се разладат, луѓето спијат...

Популарно