25 C
Скопје
четврток, јули 9, 2020

Нонковиќ: Бандата на СДС украде 44 милиони евра од издадената еврообврзница

БАНДАТА НА СДС УКРАДЕ 44 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ИЗДАДЕНАТА ЕВРООБВРЗНИЦА Дека Зоран Заев и неговата бандитска тајфа од криминалното дувло наречено СДС се кинисани да...

Петре слабо некако историја???

Шилегов вика дека Борис Сарафов го убил Ѓорче Петров 😂 Fun fact: Ѓорче Петров починал во 1921, Борис Сарафов во 1907 Шилегов вика дека Борис Сарафов...

Заев за оставката се обрати до народот

Реков ќе дадам оставка ако не дадат датум: pic.twitter.com/KYyQAJnY7x — Сикарио (@sicario_mk) October 18, 2019 Извор: република.мк

ВИДЕО ПАРОДИЈА НА „РЕКЕТ“: “Затвор Скопје, за месец дена…“

„Ѕета Ѕета“ го „запали“ Твитер со видео пародија на аферата „Рекет“, користејќи сцена од култниот македонски игран филм „Тетовирање“. Затвор Скопје, за месец дена... pic.twitter.com/iTmXFvBnAe —...

Твит на неделата: Човештвото ќе стигне на Марс, а Заев шмиргла шахти за да...

2019 година. Човештвото ќе стигне на Марс, а Заев шмиргла шахти за да ги усреќи соседите, пишува на твитот на Гоце. 2019 година. Човештвото ќе стигне...

Зеколи: Доколку не паднат вечно невините, ништо нема да се смени

Време е за поинаков пристап, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи кој потсети дека историјата се повторува. Љ.Г. е крив. Падна, ништо не се смени. Б.Ц. е...

Зеколи: Нема ништо потажно од изнасилениот кисел хумор на владините мегафони

Нема ништо потажно од изнасилениот кисел хумор на владините мегафони и клиентелни шмекери. Сведени на полустих од Мандиќ "смејем се, а плакао бих". — Arsim...

Зеколи: Јуначево зајашко и под јорган е yпpпано од странски обвинитeл

Аналитичарот Арсим Зеколи смета дека последна шанса за пpaвда во Република Македонија е обвинитeл странец, идеја од која е пpeплашен Али Ахмети. Jа извлекоа Кате...

Че си лежите – како не бе: Шарена попарена револуција

По ослободителната пресуда за Драган Павловиќ – Латас и повлекувањето на кривичната пријава против Елизабета Канческа – Милевска, се чини дека дури и најтврдокорните...

Време е да ставиме крај, пред законите нема извини! Одговорност мора да има!

Време е да ставиме крај, пред законите нема извини! Одговорност мора да има!, напиша на твитер професорката Гордана Силјановска Давкова за пропустот со македонската...

Популарно