23 C
Скопје
недела, август 9, 2020

(ВИДЕО)Хаос во Атина: Тргнаа да се пресметаат кошаркарите на Реал Мадрид и Панатинаикос

Реал Мадрид вечерва славеше над Панатинаикос во Атина со 89:92, а во самиот финиш дојде до пресметка помеѓу кошаркарите на обата тима. Расправијата ја почнаа...

Тип на денот: Светско првенство во фудбал (17.06.2018)

Денеска на програмата на Светското првенство во Русија се три натпревари од првото коло во групите E и F. Ова се нашите предлози за денешните...

Тикет на денот (20.05.2018)

Предлог тикет на денот за 20.05.2018 година (недела). Авес - Спортинг Лисабон ........2 Милан - Фиорентина ..............1 Спал - Сампдорија .................1 Андерлехт - Генк ...................3+ Јагиелонија - Висла Плок...

Тип на денот: Светско првенство во фудбал (16.06.2018)

Денеска на програмата на Светското првенство во Русија се натпреварите од првото коло во групите C и D. Ова се нашите предлози за денешните...

Тикет на денот (12.05.2018)

Предлог Тикет на денот за сабота 12.05.2018 година. Ница - Каен .........................1 Монако - Се. Етијен ............1 Реал Сосиедад - Леганес ..1&3+ Видеотон - Халадаш .........1&3+ Гимараеш - Порто................

Нова луда добивка во Македонија: Со 20 денари ќари 80.000 евра (ФОТО)

Продолжува трендот на големи добивки освоени преку обложување на спортски натпревари во Македонија. По Прилеп сега „избувна“ и Охрид каде обложувач со уплата од само 20 денари...

Тикет на денот

Нојштад - Лиферинг ............... 3+ Нордсјеланд - Алборг ............. 1 Боург - Турс ........................... 1 Алмере - Утрехт Јанг ............... 1 Басаксехир - Малатијаспор ...... 1 квота 13.35

Тикет на денот (19.04.2018)

Предлози за деношниот ден четврток 19.04.2018 Барнли - Челзи .................2 Бетис - Лас Палмас ............1 Бриж - Шарлероа ..............1 Милтијанд - Брондби ........3+ Блекбурн - Питерборо ......3+ квота 9.80

Тикет на денот (22.04.2018)

И вчерашниот ден помина исто како во петокот со 4/5 погодени типови. Денеска предлогот е : Челзи - Саутемптон .........1 Удинезе - Кротоне ...........1 Џирона - Еспањол...

Тип на денот: Светско првенство во фудбал

Денеска е втор ден од Светското првенство во фудбал кое се одржува во Русија. 14.00 часот    Група A Египет - Уругвај  тип 2 17.00 часот   Група...

Популарно