-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

Љубители сте на обложување без ризик? Oбложете се на Бразил – Белгија во Coinbet24!

Љубители сте на обложување без ризик? Oбложете се на Бразил - Белгија во Coinbet24! Специјалните понуди се се позастапени низ сите обложувалници, но само во...

Поради љубов заврши во затвор: Приведениот англиски навивач на Мундијалот со шокантна изјава (ВИДЕО)

Московската полиција го приведе навивачот на репрезентацијата на Англија, Хол Руфус, поради сквернавење на споменикот на Фјодор Черенков, напаѓачот на московскиот фудбалски тим „Спартак“, соопштуваат...

Шокантна исповед на еден од најдобрите хрватски фудбалери: За малку ќе загинев, тоа ми...

Фудбалерот на Интер и стрелец на одлучувачкиот гол во победата на Хрватска над Исланд со 2:1, Иван Перишиќ, лесно можело да остане без успешната...

ФОТО: Авио-компанија ги „истрола“ Германците за шокантната елиминација од Јужна Кореја

Неочекуваната елиминација на актуелниот светски шампион Германија е најголемото изненадување досега во Русија, а социјалните мрежи се преплавени и со многу сеир на сметка...

Еве зошто Англија – Белгија да ја изиграте во Coinbet24!

Натпреварот помеѓу Англија и Белгија ќе биде дерби на денот, односно овој натпревар ќе одлучува за првото место во групата Г. Подолу во текстот...

Марадона, со капата на страна: Меси, ти не си виновен

Диего Армандо Марадона, пред два дена, имаше подолго излагање за телевизијата „ТелеСур“ во кое воглавно зборуваше за колапсот на аргентинската фудбалска репрезентација на првите...

Од бездомник до човек кој одбрани пенал на Кристијано Роналдо

Бејраванд така стана првиот голман кој успеа да одбрани пенал на Роналдо на Мундијалот и сигурни ќе влезе во историјата. Приказната за овој 25....

ВИДЕО: 15 најшокантни реакции на црвен картон

ВИДЕО: 15 шокантни реакции на црвен картон

Ќерката на Балашевиќ удри по Шаќири- можеби овој детаљ во шорцевите им се случува...

Швајцарските фудбалери, инаку со албанско потекло, Џердан Шаќири и Гранит Џака головите што ги дадоа за време на натпреварот со Србија, ги прославија покажувајќи...

Македонскиот ракометар рипна во тавче – Талески во Крушево се заколна на вечна љубов...

Филип Талески, ракометниот репрезентативец на Македонија денеска го кажа судбоносното „ДА“. Тој стапи во брак со својата избраничка Елена Секуловска, а се регистрирале во...


Популарно