3 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Таа е следната голема фудбалска ѕвезда: Потезите на 7 годишната Ариана ги воодушевија сите...

За Бразилците многу често знаат да кажат дека се родени со фудбалската топка во рацете, па токму од таму доаѓаат дела од најголемите фудбалски...

За ова зборува цела планета: Погледнете што се случи кога Роналдо и Буфон се...

За средбата на фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон после натпреварот, долго време ќе се зборува. Јувентус беше на...

Ниту Роналдо, ниту Меси, ниту Нејмар: Фановите го избраа играчот кој доби милион гласови...

„Египетскиот крал“, како што го нарекуваат милиони фанови, игра во животна форма. Освен што четврти пат е прогласен за играч на месецот во Премиер...

Ексклузивно видео: Шампионот Мекгрегор со неговата банда нападнаа автобус полн со ММА Борци

Светскиот шампион во ММА, Конор Мекгрегор пред неколку дена, задно со својата екипа, го нападнал автобусот на противникот Хабиб Нурмагомедов. Целата ситуација се случила во...

КАКОВ МАЈСТОР! Со 80 денари и земал на кладилницата 57.000 евра! (ФОТО)

Пред извесен период во Македонија двајца жители беа светски хит во сите новини поради огромните добивки со кои ги „затворија“ кладилниците. Но, изгледа дека ние...

ПСЖ: Не е вистинско време да зборуваме за заменик на Емери

Спортскиот директор на ПСЖ, Антеро Енрике, одговори на гласините за тренерот на тимот Унаи Емери. Договорот на Баскиецот е до јуни оваа година и...

СКАНДАЛ: Познат фудбалер на Манчестер Јунајтед наддавал на аукција за купување невиност на млада...

Фудбалерот заедно со познат холивудски актер наддавале за да ја освојат невиноста на младата Британка. 26-годишната  Јасмин од Лондон одлучи да ја продаде својата невиност...

Интер на продажба

Кинеските сопственици на еден од најголемите италијански фудбалски клубови, решија да го продадат Интер, објавија медиумите на Апенинскиот Полуостров. Сумата која ја бара кинескиот трговски...

Прекинато големото дерби, претседателот на ПАОК влезе на теренот со пиштол

Дерби натпреварот на 25. коло во грчката Суперлига се играше во Солун, каде ПАОК го пречека АЕК. Натпреварот не го дочека својот крај поради немилите...

Бомба на „Сан Паоло“: Секси Бразилка ги излуде навивачите на Наполи

Навивачите на Наполи за време на натпреварот протов Болоња, повеќе гледаа во атрактивната Бразилка Деса Нунес, која дојде да го поддржи омилениот клуб, отколку...

Популарно