11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019

ВИДЕО: Мејведер го нокаутираше Насукава во првата рунда

Флојд Мејведер покажа дека сè уште е во одлична форма, иако веќе не се боксува активно. Популарниот „Мани“ набрзина ја среди јапонската кикбокс сензација...

Од ѕвездите до дното: Ова се ТОП 10 фудбалери кои имаа неброени милиони, па...

Поранешниот напаѓач на Сандерленд, Асамоа Гјан пред неколку години беше еден од најплатените играчи во светот, а минатата недела ја шокираше јавноста кога објави...

Новак се претвори во шеик: Ал Ѓоковиќ ви испраќа поздрави (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Абу Даби откако во финалето го победи Кевин Андресон во тешка пресметка, а еден ден подоцна...

Беше еден од најплатените фудбалери во светот, а сега му останаа уште 600 фунти!

Професионалните фудбалери во текот на кариерата заработуваат многу пари, но некои од нив се „опиваат“ од големото богатство, па го трошат на луксуз. Асамоа Гиан некогаш...

Фото: Судијата со елегантни чевли кој стана апсолутен ХИТ!

Во пониската англиска лига беше видена случка, која стана апсолутен хит на социјалните мрежи. Имено, линискиот судија на мечот помеѓу Транмере и Морекомб преку ноќ...

Столе Стоилов ја напушти манифестацијата „Спортист на годината“

Минатогодишниот најдобар спортист на годината, ракометарот Столе Стоилов ја напушти манифестацијата „Спортист на годината“ која вечерва се одржуваше во хотелот „Александар Палас“ во организација...

ВИДЕО: Англичанка како божиќен подарок доби дрес од Македонија и заплака од радост

Интересно видео ни пристигнува од Англија во кое во главна улога е една навивачка на Лидс. Имено, Алиоски е еден од милениците на навивачите на Лидс, а...

Поранешниот голман на Металург обвинет за сексуално вознемирување- еве ги деталите

Поранешниот голман на Металург, Дарко Станиќ кој сега работи како државен секретар во Министерството за млади и спорт во Србија е обвинет за сексуално...

Ибрахимовиќ честиташе Божиќ и го ШОКИРАШЕ светот! (Фото)

Контраверзниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ повторно се најде во центарот на вниманието, овој пат поради божиќните честитки. Многу познати личности преку социјалните мрежи денес испраќаат...

Најубавите фудбалски вештини и трикови за 2018 (ВИДЕО)

Фудбалот е една од најнинтересните спортски дисциплини воопшто, тој е една светска атракција која го привлекува вниманието на огромна популација. Во последните 50 години...


Популарно