-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

Баерн жестоко го казни Рибери поради Инстаграм!

За време на паузата во германската Бундеслига, Франк Рибери отпатува во Дубаи и таму го проба светски познатото јадење, бифтек валкан во 24-каратно злато...

ВИДЕО: Збунетиот Санчез го погреши местото, Солскјер со насмевка му порача да стане

Манчестер Јунајтед денес со 2:0 го победи Рединг во ФА Купот, што беше петта победа за Солскјер на клупата на „црвените ѓаволи“ во исто...

Бизарно однесување на Клоп пред дербито со Манчестер Сити (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ливерпул во четвртокот беа поразени на гостински терен во дербито против Манчестер Сити (2:1) во рамките од 21-то коло во Премиер лигата. „За...

Пријателот на Шумахер ја откри неговата состојба на неговиот 50-ти роденден: „Гледавме многу трки...

Жан Тод, поранешниот шеф на Ферари и најдобар пријател на Михаел Шумахер, откри каква е состојбата на легенарниот возач од Формула 1. Шумахер денеска слави...

Мбапе го „исфрли“ Роналдо од својата соба и се „залепи“ самиот себе (ФОТО)

Неодамна заврши 2018 година, па како и сите други така и фудбалерите испраќаа честитки преку социјалните мрежи. Интересна беше онаа на Килијан Мбапе, која привлече внимание....

Меси се уште има големи амбиции: Еве кои 10 работи сака да ги направи...

Ако сте мислевте дека направи се што може се излажавте. Барселона на официјалната страна објави попис на она што би можел Аргентинецот да го...

Се појави снимка од новогодишната ноќ на Јирген Клоп – Германецот е вистински мајстор!...

Менаџерот на Ливерпул добро се забавувал во најлудата ноќ. Германецот Новата година ја дочека со стил во еден ноќен клуб, каде што настана снимка која...

Албанска телевизија пушти бизарна реклама во текот на дербито во Премиер лигата (ВИДЕО)

Дерби натпреварот во Премиер лигата кое се одигра на „Енфилд“ во саботата пред Нова година беше завршено со убедлива победа на Ливерпул против Арсенал...

Се извади од памет: Славниот Коста со непријатно изненадување до својот брат (ВИДЕО)

Диего Коста е познат по својот тврд карактер, кој го покажува на теренот, но со последниот потег се надмина себеси. Коста на својот брат му...

УРНЕБЕСНО: Марко Ројс користи балкански пцовки! (ВИДЕО)

Дека балканските спортисти често пати знаат да ги научат своите соиграчи, странци на пцовки потврдија многу спортисти во текот на годините. Овој пат една балканска...


Популарно