26 C
Скопје
петок, јули 20, 2018

На синот од Перишиќ синоќа му успеа нешто што не му успеа ни на...

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ во Русија го дружат неговата сопруга Јосипа и синот Леонардо, а после победата на „Коцкестите“ против Аргентина, малиот имаше момент...

Се за фудбал: Бразилци воведоа руско работно време за да гледаат СП

Во Бразил фудбалот е светост и скоро е незамисливо Бразилците да работат кога игра нивниот национален тим. Поради тоа многу компании беа присилени да прејдат...

(ВИДЕО) ПУТИН ПОКАЖА ДЕКА ЗНАЕ ДА ИГРА И ФУДБАЛ, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО РУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ УМЕЕ...

(ВИДЕО) ПУТИН ПОКАЖА ДЕКА ЗНАЕ ДА ИГРА И ФУДБАЛ, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО РУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ УМЕЕ СЕ ТОПКА

Видео: Компилација од ТОП 20 најсмешни фудбалски моменти :)

Компилација од ТОП 20 најсмешни фудбалски моменти :)

Излезе официјалниот спот за Светското првенство: Во него преставени сите земји, учествува и Роналдињо...

На неколку дена пред стартот на Светското првенство во Русија излезе и спотот за химната на натпреварувањето. Аудио верзијата на која е во изведба на...

ВИДЕО: ТОП 20 најглупави голмански грешки

Ова е компилација од ТОП 20 најглупави голмански грешки.

Историја на Светското првенство: Мистериозната повреда на Роналдо и „згаснувањето“ на Бразил во 1998

Од 14 јуни до 15 јули не очекува новото величање и уживање во најдоброто од светскиот репрезентативен фудбал, во рамки на Светското фудбалско првенство...

Видео: Топ 10 лоши момчиња во фудбалот

Ова се топ 10 лошите момчиња во фудбалот: Диего Кост, Ибрахимович, Пепе, Гатузо и други...

Реал го казнува Роналдо за кршење на етичкиот кодекс на тимот

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, може да се соочи со парична казна за прекршување на етичкиот кодекс на клубот. Шефовите на Реал Мадрид ја...

Coinbet24 – најдобрата онлајн обложувалница на македонскиот пазар!

Љубителите на онлајн обложувањето во Македонија конечно добија светски позната обложувалница со македонска поддршка – Coinbet24. Coinbet24 е првата светска обложувалница која нуди македонска поддршка. Тоа...

Популарно