7 C
Скопје
сабота, февруари 24, 2018

ФФМ ЈА КАЗНИ ШКЕНДИЈА: Шест меча без публика по инцидентите на мечот со Вардар

Тетовска „Шкендија“ следните шест натпревари како домаќин ќе ги одигра без присуство на публика откако Дисциплинската комисија на ФФМ го казни овој клуб. Казната е...

Нголо Канте – играч на сезоната во Англија

Францускиот фудбалер од редовите на лондонски Челзи Н’Голо Канте е прогласен за играч за сезоната 2016/2017 во Премиер лигата според професионалните фудбалери. Канте ги победи...

Фудбалскиот свет во шок: Се самоуби познат чешки фудбалер

Поранешниот репрезентативец Франтишек Рајторал е пронајден мртов во својот дом во Турција, пренесуваат локалните медиуми. Рајторал не се појавил на тренинг во клубот Газиантеп, па...

Се раѓа новата легенда: Синот на Франческо Тоти најдобар стрелец во младинските категории

Кристијан Тоти, 11 годишниот син на легендата на Рома и италијанскиот фудбал Франческо Тоти, е најдобар стрелец на турниорт „Торнео Мемориал Мариоти“. Тој постигна...

На терените ја дели правдата без градник: Фудбалерите не можат да и одолеат на...

Атрактивната бразилка Денис Буено која работи како фотомодел во слободно време е помошен судија на аматерска фудбалска лига. Таа за кратко време стана хит на...

Потресно писмо од девојката која го обвини Роналдо дека ја силувал

Скандалот наводно се случил ноќта меѓу 12 и 13 јуни 2009 година во Лас вегас, а откриен бил, како што пренесуваат медиумите, во рамки...

Не престанува мајтапот на сметка на Барселона: Шпанска телевизија го претстави новиот дрес за...

Опсесијата околу судиските одлуки, кои одат во корист на Барселона го достигна својот врв. На една телевизија од главниот град на Шпанија беше претставена...

99-годишниот Орвил против 92-годишниот Диксон во најбесниот фотофиниш на 100 метри

Ветеранот од Втората светска војна, 99-годишниот Орвил Роџерс, го победи на USATF Master Indoor неколку години помладиот тркач, 92-годишниот Диксон Хемфил. Роџерс изјави дека победата...

Пандев и колегите спасуваа глави: Бесните хулигани го нападнаа автобусот на Џенова по срамниот...

Тешки мигови за Џенова и македонскиот репрезентативец Горан Пандев, тимот загуби со убедливи 5-0 на вчерашното гостување кај Пескара, а бесните фанови го нападнаа...

Кога Ибра играше во Ѓорче! (ВИДЕО)

Во 2001 – та година, на стадионот во Ѓорче Петров, силите ги одмерија великаните на македонскиот и шведскиот фудбал. По скоро 16 години, еден...

Популарно