-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

Дембеле зависен од видео-игри, Барселона му нуди третман

Шпанскиот шампион Барселона е загрижен дека Усман Дембеле има развиено зависност од видео-игри и се сомнева дека токму ова е причината за неговото неодамнешно...

Познато кога ќе има билети за Суперкупот во Скопје

Европската куќа на фудбалот, УЕФА, најави дека подетални информации за Суперкуп-дуелот кој оваа година ќе се игра во Скопје ќе има во средината на...

Не заборави од каде потекнува: Ребиќ на цело село им ги отплати кредитите

Имотска краина е горда на Анте Ребиќ, кој првите чекори ги направи во Доњи Вињани. Целата област „гори“, се спрема за незапаметен и незаборавен...

Урнебесна сцена на хрватските репрезентативци: Додека Ловрен даваше изјава се појави Субашиќ и направи...

Освен што на теренот ги даваат последните атоми од силите и во тоа се убедливо најдобри, хрватските фудбалери покажаа дека знаат како да се...

Американците шокирани: Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден!

Генерален директор на Сакраменто Кингс, а некогаш славен кошаркар Владе Дивац е во центарот на вниманието поради прославата на православен Божиќ. По традиција, Србите кои...

Реал го казнува Роналдо за кршење на етичкиот кодекс на тимот

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, може да се соочи со парична казна за прекршување на етичкиот кодекс на клубот. Шефовите на Реал Мадрид ја...

Баерн жестоко го казни Рибери поради Инстаграм!

За време на паузата во германската Бундеслига, Франк Рибери отпатува во Дубаи и таму го проба светски познатото јадење, бифтек валкан во 24-каратно злато...

Ќерката на Балашевиќ удри по Шаќири- можеби овој детаљ во шорцевите им се случува...

Швајцарските фудбалери, инаку со албанско потекло, Џердан Шаќири и Гранит Џака головите што ги дадоа за време на натпреварот со Србија, ги прославија покажувајќи...

Од ѕвездите до дното: Ова се ТОП 10 фудбалери кои имаа неброени милиони, па...

Поранешниот напаѓач на Сандерленд, Асамоа Гјан пред неколку години беше еден од најплатените играчи во светот, а минатата недела ја шокираше јавноста кога објави...

Кристиано Роналдо потврди дека чека четврто дете – Георгина е бремена

После бројните медиумски шпекулаци, Кристиано Роналдо потврди дека неговата 22-годишна девојка Георгина Родригез е бремена. Роналдо неодамна доби близнаци, Ева и Матео, кои му ги...


Популарно