7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

На денешен ден: Пред 30 години фудбалерите на Вардар станаа шампиони на поранешна Југославија

Денешниот ден е запишан со златни букви во историјата на македонскиот фудбал. На 14 јуни 1987 година Вардар ја освои својата првата титула во...

Кога Ибра играше во Ѓорче! (ВИДЕО)

Во 2001 – та година, на стадионот во Ѓорче Петров, силите ги одмерија великаните на македонскиот и шведскиот фудбал. По скоро 16 години, еден...

Подарок кој не се купува со пари: Легендата Ибрахимовиќ со уникатен божиќен подарок за...

Хелена Сегер сопругата на Ибрахимовиќ за Божиќ оваа година можеби го добила најчудниот подарок од својот сопруг досега. Четириесет и шест годишниот модел кој е...

На терените ја дели правдата без градник: Фудбалерите не можат да и одолеат на...

Атрактивната бразилка Денис Буено која работи како фотомодел во слободно време е помошен судија на аматерска фудбалска лига. Таа за кратко време стана хит на...

Кристиано Роналдо потврди дека чека четврто дете – Георгина е бремена

После бројните медиумски шпекулаци, Кристиано Роналдо потврди дека неговата 22-годишна девојка Георгина Родригез е бремена. Роналдо неодамна доби близнаци, Ева и Матео, кои му ги...

Девојката на Насри му го хакна профилот и жестоко му се одмази!

Поранешната девојка на Самир Насри, Анара Атанес го хакна Твитер профилот на фудбалерот и брутално му се одмазди поради неверството. Се започнува со посетата на...

Собирал шишиња по улици, па стигна до Олд Трафорд!

Повеќето светски познати фудбалери позади себе имаат одредена приказна, но ретки се оние чие минато може да се раскаже и низ филмското платно. Еден од...

Официјално: Ова е најплатениот фудбалер во светот- поплатен е од Меси и Роналдо

Калос Тевез и официјално стана играч на кинескиот клуб Шангај Шенхуа, кои со пребогатата понуда го направија наплатен фудбалер во светот. 32-годишниот аргентински напаѓач...

Пандев и колегите спасуваа глави: Бесните хулигани го нападнаа автобусот на Џенова по срамниот...

Тешки мигови за Џенова и македонскиот репрезентативец Горан Пандев, тимот загуби со убедливи 5-0 на вчерашното гостување кај Пескара, а бесните фанови го нападнаа...

ВИДЕО: Шарапова се појави во емисија без долна облека и го собори рекордот на...

Атрактивната руска тенисерка Марија Шарапова во една емисија се појави провокативно облечена. Имено, руските медиуми пишуваат дека убавата Русинка се појавила без долна облека во...

Популарно