-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

Новиот Усеин Болт: 7-годишниот Рудолф е најбрзото дете на светот

Рудолф Инграм Јуниор веќе има свој прекар – „Големата молња“, додека други го нарекуваат следниот Усаин Болт. Иако има само седум години, малиот веќе има...

Сала имал двоен љубовен живот и разговарал со љубовницата на денот на падот на...

Уште една девојка во јавноста зборува за Емилијано Сала. Бразилската одбојкарка Луиза Унгерер го запознала несреќениот фудбалер Емилијано Сала во Нант и откри дека биле во тајна...

„Луд“ навивач крши телевизор секогаш кога Марсеј ќе загуби!

Познатиот француски јутјубер Мохамед Хени е многу популарен на Јутјуб , а освен тоа е страстен навивач на фудбалскиот клуб Марсеј. Хени не ги прифаќа добро...

Од неговите зборови ќе ви се наежи телото: Таткото на Сала скршен од болка...

Таткото на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, чиј авион на враќање од Нант кон Кардиф се урна во англискиот канал, бил скршен од болка откако...

Рафа Надал по 14 години врска „рипа в тавче“ со Мери Перело

Шпанскиот тенисерски ас, 32-годишниот Рафаел Надал, после 14 години љубовна врска, конечно одлучи да стапи во граѓански брак со својата долгогодишна девојка, 39-годишната Мери...

Најголемите спортски авионски несреќи: За момент исчезнуваа цели клубови…

Фудбалскиот свет на почетокот на оваа недела го потресе светот за исчезнатиот авион во кој беше новиот играч на Кардиф, Емилијано Сала. Полицијата три дена...

ВИДЕО: Зарем не го препознаа? – Обезбедувањето на АО бараше од Федерер да се...

Еден од најголемите тенисери во историјата и сигурно еден од најпознатите спортисти на денешницата се соочи со интересен „проблем“ на Австралија Опен. Имено, обезбедувањето на...

Циркус на Австралија Опен: Две жени се степаа за стегач! (ВИДЕО)

Тениските возбудувања во Мелбурн на првиот гренслем турнир во годината Австралија опен само што почнаа, но освен врвен тенис донесоа и циркузи на трибините,...

Белгискиот гигант го отпушта фудбалерот поради скандалот со Карлеуша!?

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина многу лесно би можел да остане без клуб поради аферата со познатата српска пејачка, Јелена Карлеуша. Огнен Врањеш во центарот...

Белград кандидат за домаќин во финале во Лигата на шампионите?!

Вистинска бомба ни пристигнува од соседството – Белград ќе конкурира за домаќин на финалето во Лигата на шампионите! Српски „Курир“ денес ексклузивно објави дека Белград...


Популарно