31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018

Кога на Јапонците ќе им доверите организација на Олимписки игри – еве за што...

Дајте да им ја препишеме во нивна сопственост цела планета Земја, барем знаат да се грижат и да ни го берат гајлето на сите....

Јужна Кореја ќе ги покани Северна Кореја, Кина и Јапонија заеднички да го организираат...

Јужна Кореја ќе ги повика Северна Кореја, Кина и Јапонија да поднесат заедничка апликација за организација на Светското првенство во фудбалот во 2030 година. Претходно,...

Легендата на чешкиот фудбал во затвор поради секс скандал

Некогашниот репрезентативец на Чешка и еден од најдобрите фудбалери во историјата на оваа земја, 44 годишниот Томаш Репка денеска е осуден на шест месеци...

Пронајден хрватскиот полицаец кој со својот гест ги воодушеви сите на пречекот на репрезентацијата,...

Насмевката на хрватскиот полицаец кој беше дел од претходницата на автобусот со хрватските репрезентативци ги преплави социјалните мрежи. Корисниците на социјалните мрежи се одушевени дека...

Скромниот Канте последен го зема во раце пехарот- се срамеше да праша дали може...

Канте е докажан тимски играч кога е на терен, а со тоа и многу скромен како човек, тоа се докажа и на завчерашната прослава...

СКАНДАЛ: Госпоѓата која ги доделуваше медалите на финалето еден си стави во – џеб!?...

Дали мислеше дека ќе помине незабележано покрај толку камери?! Церемонијата која следуваше непосредно после завршувањето на 21 Светско првенство Москва се одвиваше според планот, но...

Не заборави од каде потекнува: Ребиќ на цело село им ги отплати кредитите

Имотска краина е горда на Анте Ребиќ, кој првите чекори ги направи во Доњи Вињани. Целата област „гори“, се спрема за незапаметен и незаборавен...

Мундијалското финале е на прагот: Спремни сте за добивка?

Мундијалското финале е на прагот: Спремни сте за добивка? На долгоочекуваниот Мундијал кој оваа година се одржуваше во Русија му се ближи крајот. Се сретнавме...

ОФИЦИЈАЛНО: Следното Светско првенство нема да се игра на лето- ФИФА соопшти во кој...

Следното Светско првенство во фудбал нема да се игра на лето, туку ќе се игра во зимскиот период, кога температурите во Европа се ниски,...

Урнебесна сцена на хрватските репрезентативци: Додека Ловрен даваше изјава се појави Субашиќ и направи...

Освен што на теренот ги даваат последните атоми од силите и во тоа се убедливо најдобри, хрватските фудбалери покажаа дека знаат како да се...

Популарно