26.2 C
Скопје
понеделник, август 19, 2019

Тројца навивачи починаа по откажување на локално дерби

Tри лица се убиени, а најмалку десет повредени и потешко повредени по судирите пред националниот стадион Хондурас во Тегусигалпа, јавуваат локалните медиуми. Судирите започнаа откако...

Да „прснеш“ од смеење: Роналдо се појави во една од најлошите реклами! (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е еден од најпопуларните спортисти во светот, а затоа своја заслуга има и маркетингот. Роналдо стана бренд и на сите начини Португалецот од Јувентус...

(Видео) Нов скандал на Конор Мекгрегор – Во бар удри постар гостин во глава!

Конор Мекгрегор не престанува со своите скандали. Овојпат направи инцидент во локален бар во Даблин, а познатиот портал „ТЗМ“ објави видео. Ирскиот ММА борец на...

Мајк Тајсон e бизнисен кој месечно троши цело богатство на оваа работа!

Легендарниот боксер, челичниот Мајк Тајсон стана бизнисмен откако купи ранч во Калифорнија и почна да одгледува секакви врсти на мар***ана. Бизнисот во сојузната држава во...

(Фото) Надал се почасти со луксузна јахта долга 24 метри – Еве како ќе...

Шпанскиот тенисер Рафа Надал реши да се почасти со нова луксузна јахта. 18- кратниот освојувач на Гренд Слем турнири, кој во кариерата заработил над 110...

(Видео) И животните го сакаат Ноле – Овој мал златен ретривер навива за Ѓоковиќ...

Најдобриот светски и српски тенисер Новак Ѓоковиќ ужива почит не само меѓу луѓето, туку и меѓу животните. Да не дојде до недоразбирање, ова не е...

Нови факти за смртта на Сала: Фудбалерот бил затруен пред да се сруши авионот

Истрагата за авионската несреќа во која загина надежниот млад фудбалер Емилијано Сала дојде до нови детали и информации за смртта на фудбалската ѕвезда во...

(Фото) Легендарниот фудбалер направи скандал – Ја остави жената и децата за 23 години...

Легендарниот чешки фудбалер Павел Недвед е во епицентарот на скандал случувањата! Некогаш познатиот играч на Јувентус, кој сега е службеник во клубот, ја остави сопругата...

Сопругата на славниот фудбалер боледува од рак, а неговиот потег го поздравија сите

Фудбалерот Раџа Наинголан неодамна потпиша договор со Каљари, но зад неговото враќање во овој клуб се крие тажна приказна. Неговата сопруга Клаудија неодамна дознала дека...

(Видео) Бекам и Тоти му се поклонија на Новак поради овој фудбалски потег!

Познатите фудбалери Дејвид Бекам и Франческо Тоти му се поклонија на Новак поради овој потег, кој е актуелен на социјалните мрежи. Имено, Новак и неговиот тим...

Популарно