7 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

Типувач од Велес се офајди за 4.000 евра!

Со предвидување на 3 гостински победи и голови во мечевите меѓу Џенова-Парма, Реус Депортиу-Гранада и Академика-Есторилво неделата, типувач од Велес си обезбеди 247 пати...

Таму се случила голема семејна трагедија: Ова куќата на Велебит во која е роден...

Најдобриот фудбалер на светот е роден во село Модриќи. Неговото детство во родниот крај го прекина војната. Во 1991 четниците ја срушиле родната куќа и...

Многу актери може да му завидат: Фудбалерот на Феенорд ги покажа своите актерски способности...

Феенорд вчера успеа да победи со 1:0 против Утрехт, но шоуто сепак го украде фудбалер на тимот на од Ротердам. Фудбалерот на Феенорд Стивен...

Кога на Јапонците ќе им доверите организација на Олимписки игри – еве за што...

Дајте да им ја препишеме во нивна сопственост цела планета Земја, барем знаат да се грижат и да ни го берат гајлето на сите....

Јужна Кореја ќе ги покани Северна Кореја, Кина и Јапонија заеднички да го организираат...

Јужна Кореја ќе ги повика Северна Кореја, Кина и Јапонија да поднесат заедничка апликација за организација на Светското првенство во фудбалот во 2030 година. Претходно,...

Легендата на чешкиот фудбал во затвор поради секс скандал

Некогашниот репрезентативец на Чешка и еден од најдобрите фудбалери во историјата на оваа земја, 44 годишниот Томаш Репка денеска е осуден на шест месеци...

Пронајден хрватскиот полицаец кој со својот гест ги воодушеви сите на пречекот на репрезентацијата,...

Насмевката на хрватскиот полицаец кој беше дел од претходницата на автобусот со хрватските репрезентативци ги преплави социјалните мрежи. Корисниците на социјалните мрежи се одушевени дека...

Скромниот Канте последен го зема во раце пехарот- се срамеше да праша дали може...

Канте е докажан тимски играч кога е на терен, а со тоа и многу скромен како човек, тоа се докажа и на завчерашната прослава...

СКАНДАЛ: Госпоѓата која ги доделуваше медалите на финалето еден си стави во – џеб!?...

Дали мислеше дека ќе помине незабележано покрај толку камери?! Церемонијата која следуваше непосредно после завршувањето на 21 Светско првенство Москва се одвиваше според планот, но...

Не заборави од каде потекнува: Ребиќ на цело село им ги отплати кредитите

Имотска краина е горда на Анте Ребиќ, кој првите чекори ги направи во Доњи Вињани. Целата област „гори“, се спрема за незапаметен и незаборавен...

Популарно