-1 C
Скопје
понеделник, декември 17, 2018

ФОТО+ВИДЕО: Чкембари ги бодреа ракометарите со транспарент „Името е идентитет“

На вчерашниот ракометен натпревар помеѓу Македонија и Турција, кој се одигра во битолската сала „Боро Чурлевски“, на трибината резервирана за навивачката група „Чкембари“ се појави...

ВИДЕО: Грми македонската химна во салата “Боро Чурлевски” во Битола

Пред малку во спортската сала “Боро Чурлевски” во Битола, започна дуелот од квалификациите за Светското првенство во Германија во 2020 година, помеѓу Македонија и...

EХФ сега се пишмани, Вардар повторно е фаворит во ЛШ!

Ракометниот тим на Вардар претрпе големи промени после минатата сезона и поради тоа пред почетокот на сезоната ЕХФ не го сместуваше помеѓу десетте фаворити...

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на социјалните мрежи. Снимката е стара...

Гонзалес: Македонија е фаворит, но треба тоа и да го потврдиме

Македонската ракометна репрезентација попладнево го одржа првиот собир во пресрет квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2020 година. Селекторот Раул Гонзалес во Скопје...

Вујовиќ: Македонскиот ракомет има еден сериозен проблем

Веселин Вујовиќ втор пат сезонава дојде во Скопје како гостин со Железничар, но за разлика од првиот пораз од Вардар вечерва тој ја имаше...

Два црвени картони, поранешниот вардарец главен вардаров „џелат“: Вардар го доживеа првиот пораз во...

Македонскиот шампион го доживеа првиот пораз оваа сезона во Лигата на шампиони на гостувањето кај Киелце со резултат 31:27. Продолжи лошата традиција за Вардар на...

Македонскиот ракометар се запиша историјата: Стефан од Металург најмлад стрелец во Лигата на шампионите

Ракометарот на Металург, Стефан Додиќ стана најмлад стрелец во историјата на ракометната Лига на шампиони. Тој со 15 години и седум месеци успеа да...

Дисингер го засилува Вардар

Германецот Кристијан Дисингер е нов член на македонскиот ракометен шампион Вардар. Дваесет и шест годишниот лев е веќе во Скопје каде треба да ги...

Екстра засилување пристигнува во Вардар ?!

Се чини дека Вардар обезбедува потпис на уште еден одличен играч. Германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер (26), го раскина договорот со тимот на Кил, а следна негова...

Популарно