18 C
Скопје
вторник, јули 17, 2018

Ристова: Новите пионерки ги селектираме од Вардар Јуниор лигата

Поранешна репрезентативка на Македонија, Драгана Ристова сега како тренер во нашиот клуб, работи со 27 девојчиња на возраст од 12 до 14 години, кои...

Филип Талески потпишува за германски гигант!

Младиот лев бек во моментов се наоѓа во Германија и е пред потпис со германскиот шампион, објави спортскиот портал Спортмедиа. Македонскиот ракометен бисер Филип Талески...

Популарно