3 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

АБА Лига: Пери од Карпош Соколи МВП на 25.коло

Кошаркарот на Карпош Соколи, Кендрик Пери го доби признанието за најкорисен играч во 25.коло од регионалната АБА лига. Американецот имаше одлично издание во синоќешната победа...

Мец ги растури ЖРК Вардар со 42:28 – Радичевиќ: Се срамиме што загубивме вака

Македонскиот ракометен шампион Вардар вчера попладне загуби од францускиот тим Мец со убедливи 42:28 што претставува најтежок пораз за „црвено-црните“ оваа сезона во Лигата...

Вардар загуби, но дома ќе брка четвртфинале!

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар не успеаја во настојувањата на коло до крајот од групната фаза да ја потврдат лидерската позција во Фрупата Б...

Ракометарите на Целје одиграа за македонскиот шампион Вардар

Во машката ракометна Лига на шампиони синоќа беа одиграни првите два натпревари од 13. коло. На средбата од Б групата, екипата на Целје го совлада...

Прв пораз на ракометарките на Вардар сезонава во Лигата на шампионките

Ракометарките на Вардар го доживеаја првиот пораз сезонава во десеттиот одигран натпревар во Лигата на шампионките. Вардарки вечерва пред својата публика се поразени од „лутиот“...

Стоилов: Мора да ја искористиме секоја шанса за првото место во групата

Македонскиот ракометен шампион Вардар во сабота во Спортскиот центар „Јане Сандански“ ја пречекува екипата на Цеље во натпревар од 12.коло од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“...

Червар: Ќе се обидеме да го надмудриме тимот на Горење

Тренерот на Металург Лино Червар е претпазлив пред утрешниот дуел со Горење од Велење во рамките на регионалната СЕХА лига. - За нас Горење е...

Голема победа за ракометарите на Вардар против ПИК Сегед

Ракометарите на македонскиот првак Вардар со победата од 23:21 над ПИК Сегед во Унгарија останаа на првата позиција на табелата во Б групата. Со...

Лазаров задоволен од Нант: Доаѓам во клуб кој постојано напредува

Првите импресии за својот иден клуб Кирил Лазаров ги искажа за официјалната веб страница на Нант, каде искажа задоволство од изборот на новата средина. -...

ВИДЕО: Триумф на Кливленд на гостувањето кај Минесота

Шампионот на НБА лигата Кливленд постигна победа ноќеска на гостински терен против Минесота. Во текот на дуелот двете екипи имаа водство, но сепак во...

Популарно