7 C
Скопје
петок, февруари 23, 2018

НЕМАВМЕ СРЕЌА: Изгубивме добиен натпревар – ништо од полуфинале

Македонија испушти победа. Нашата репрезентација водеше 55 минути, но во финишот на дуелот противникот беше поумешен и стигна до триумф. Натпреварот со Чешка го одигравме...

Ја „згазивме“ Чешка на квалификации, вечерва останува да ја потврдиме победата на големата сцена

Вечерва во Вараждин македонската ракометна репрезентација го игра јубилејниот 200-ти натпревар, ова воедно ќе биде 30.ти натпревар на Македонија на Европските првенства. Досега Македонија...

Стоилов: Кога игра Кире и кога не игра, не е исто

Знаеме што не очекува против Чешка, но знаевме и против Шпанија, па видовме како испадна. Лошо влеговме во тој натпревар, моментот со Кире малку...

Лудо сценарио: И без две победи Македонија може во полуфинале

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале но во еден речиси неверојатен расплет на настаните и резултати од натпреварите кои само нас...

Заврши првенството за Кире Лазаров, Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата во Вараждин на ЕП во Хрватска, бидејќи, најверојатно, Кире Лазаров...

Македонија прегазена од Шпанија, но судбината сè уште е во наши раце

Македонската ракометна репрезентација го запиша првиот пораз на Европското првенство во хрватска откако вечерва во Вараждин загуби од Шпанија со 31:20 (15:6). Со премногу мотив...

Раул најави дека вечер нема да има милост кон своите: На терен нема пријатели!

Македонскиот ракометен селектор Раул Гонзалес пред мечот со својата Шпанија вели дека на теренот не постојат пријатели. -Нема сентименталности и емоции. Ако имаме шанси да...

Македонија ја стартува втората фаза, Шпанија прва пречка кон полуфинале

Македонската ракомeтна репрезентација вечерва, 20:30 часот, ќе го одигра првиот натпревар во втората фаза. Пред „црвено-жолтите“ ќе стои Шпанија, со двајца за нашата јавност...

Кире Лазаров до навивачите: Наоружајте се со „дијазепам“, продолжуваме со исто темпо!

Капитенот на ракометната репрезентација, Кирил Лазаров, преку „Репортер“ испрати порака до македонските навивачи: „Наоружајте се со 'дијазапам', продолжуваме со исто темпо“. По вчерашниот инфаркт-меч меѓу...

Гонзалес: Горд сум на момците, продолжуваме да се бориме!

Селекторот на македонската ракоментна репрезентација, Раул Гонзалес, е задоволен од ремито против Германија. Вели дека играчите дадоа се од себе на овој натпревар до конечен...

Популарно