16 C
Скопје
сабота, мај 26, 2018

Манасков скинал мускул и предвреме го заврши шампионатот во Франција

Дејан Манасков предвреме го завршува својот настап на Светското ракометно првенство во Франција. Иако, првичните информации од Мец, беа смирувачки, сепак последната вели дека Манасков...

Лазаров најдобар стрелец во досегашниот дел од Мундијалот во Франција

Покрај тоа што постигна над 1.000 голови во репрезентативниот дрес, Кирил Лазаров е најдобар стрелец во досегашниот дел од ракометното Светско првенство во Франција. Македонскиот...

ФОТО: Колев-манија во Македонија, фановите му направија снежна статуа

Бранеше, спринтираше, повторно бранеше, и тоа кога беше најпотребно. Иако голманите беа крикувани за малиот број одбрани на претходните натпревари, Кирил Колев блесна во...

ВИДЕО: Двата цепелини со кои Македонија го понижи двократниот светски шампион

Македонската ракометна репрезентација игра феноменално прво полувреме во Мец против Шпанија и успеа да го понижи големиот противник со две атракции. Забавно е да си Македонец во Мец....

Манасков стана бербер: Стоилов со нова фризура ќе ја нападне Шпанија! (ВИДЕО)

Во македонскиот табор владее одлична атмосфера воочи мечот со Шпанија вечерва во Мец. По ремито на Словенија и Тунис вчера попладне, нема повеќе притисок и...

Шпанскиот селектор си тера мајтап со Македонија?

Шпанскиот селектор Жорди Рибера предупредува дека најтешките предизвици за неговите избраници допрва претстојат, имајќи високо мислење за Македонија, со која Шпанија ќе ги одмери силите...

СП 2017: Словенија и Тунис може да решат за пласманот на Македонија во осминафиналето

На Светското првенство во Франција денеска се играат натпреварите од седмиот ден со што ќе биде комплетирано третото коло и ќе се одиграат првите...

Вујо кажа што мисли за Кире и тактиката на Лино „7 на 6“ во...

Веселин Вујовиќ одлично ја познава играта и тактиката на македонската репрезентација. Селекторот на Словенија даде мини анализа пред денешниот меч, кој се игра во...

СП 2017: Македонија против Словенија ја има првата шанса за осминафинале

Машката ракометна репрезентација на Македонија попладнево во дуелот со Словенија ќе ја има првата можност да обезбеди пласман во осминафиналето на Светското првенство во...

Бидете „крвници“ кога треба: Мотивациите на Червар кои ги вратија „во живот“ ракометарите

Лино Червар точно знае кога и како да ги мотивира нашите ракометари, па така и синоќа, во дуелот со Тунис, во кој тие се...

Популарно