-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

(ФОТО) Вака синот на Борко Ристовски навива за Македонија

Деновиве во Германија се игра и Светското првенство во ракомет, а меѓу учесниците е и Македонија. Македонија досега освои две победи, односно ја победи Јапонија...

ВИДЕО: Уште еден „цепелин“ на Лакрабер и Лекиќ во ТОП 5 голови во ЛШ

Голот постигнат по акцијата на ракометарките на Вардар, Александра Лакрабер и Андреа Лекиќ повторно се најде во изборот на ЕХФ за најдобрите голови во...

Доминација на домашните селекции во првото коло во квалификациите за ЕП за ракометарки

Со четирите натпревари одиграни синоќа беше комплетирано првото коло во квалификациите за Европското првенство за ракометарки, што следната година ќе се одржи во Франција. Во...

Се случи невозжможното: Со гол во последната секунда Македонија обезбеди бараж за СП

По победата над Фарски Острови и поразот од Австрија, женската ракометна репрезентација на Македонија славеше над Исланд со 27:20 во рамките на натпреварот од...

Грците пред мечот порачуваат: Не се плашиме од Македонија!

Македонската ракометна репрезентација во недела во Кожани ќе игра квалификациски натпревар против репрезентацијата на Грција. Според квалитетот јасно е дека Македонија е фаворит против јужниот...

Вујовиќ: Македонскиот ракомет има еден сериозен проблем

Веселин Вујовиќ втор пат сезонава дојде во Скопје како гостин со Железничар, но за разлика од првиот пораз од Вардар вечерва тој ја имаше...

Прв пораз за четата на Парондо во Скопје: Барселона однесе победа од пред 7.000...

Денес во рамките од ракометната Лига на шампионите македонскиот претставник Вардар на свој терен го играше натпреварот против шпанска Барселона, а на крајот Шпанците...

ВИДЕО: Борко ни стрела не го пробива, каубојот Кире вели „раце горе“

МАКЕДОНСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ВО КАУБОЈСКИ ФИЛМ Пред стартот на четвртфиналните пресметки во Лигата на шампиони, Барселона и овој пат направи интересна најава. Ракометарите на шпанскиот тим за...

ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА: Штербик повторно ќе ги спасува Шпанците!

Арпад Штербик повторно ќе ја спасува ситуацијата во репрезентацијата на Шпанија! Штербик и официјално ќе го замени повредениот Родриго Коралес кој го завршува турнирот во Данска и Германија. Интересно...

Дибирова се огласи по неуспешниот обид на Вардарки да дојдат до титула

Во петтиот обид да стигнат до европската титула ракометарките на Вардар се враќаат со второ сребро од Ф4 турнирот во лигата на шампионите. Вардар мораше...


Популарно