14 C
Скопје
понеделник, мај 28, 2018

Груевски со поддршка од трибините: Напред Вардар! (ФОТО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од Лахнес Арената во Келн го бодри Вардар во полуфиналниот меч против Барселона во ракометната Лига на шампиони. Напред Вардар!, напиша...

ВИДЕО: Двата цепелини со кои Македонија го понижи двократниот светски шампион

Македонската ракометна репрезентација игра феноменално прво полувреме во Мец против Шпанија и успеа да го понижи големиот противник со две атракции. Забавно е да си Македонец во Мец....

Колумна за македонските ракометари која го обиколи Балканот – Мора да ја прочита секој...

Македонија повторно гори. Одговорноста ја презема познатиот пироман под име Раул Гонзалес. И додека она палење на клупско ниво од Келн, веќе го сведовме...

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Македонската „фаланга“ во фокусот на ЕХФ (ВИДЕО)

Македонската публика која се наоѓа во Загреб како вистинска фаланга на Александар Македонски борбено од трибините ја бодри нашата ракометна репрезентација и има огромнен удел врз двете...

Лазаров: Ја посветувам оваа победа на цела Македонија

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров не го криеше задоволството од значајната победа над Ислан во квалификациите за ЕП во Хрватска 2018 година. По...

Ова е распоредот на натпревари на македонските ракометари- отвораме против Тунис од 17:45 на...

Од 11-ти до 29-ти јануари во Франција ќе се одржи Светското првенство во ракомет. Македонската репрезентација се наоѓа во групата Б заедно со селекциите...

ОВА Е АГЕНДАТА: Шампионите пристигнуваат во 11:15 на аеродром – Еве каде ќе се...

Градот Скопје утре на плоштадот „Македонија“ ќе организира пречек на ракометарите на Ракометниот клуб „Вардар“, по освоената титула во Европската лига на шампиони во...

Стоилов: Покажавме муда до колена, се надевам ја израдувавме цела Македонија!

Горд сум што сум капитен на овој тим, првпат македонскиот машки ракомет освојува ваков медал. Горд сум, момците покажаа карактер, покажаа муда до колена....

Камчев до Лино Червар: „Ти можеш да му носиш вода на Вардар”

Во моментите кога Вардар го слави најголемиот успех во својата историја, се случи „низок удар”, и тоа токму од човек за кој малку беше...

ЛАЗАРОВ ОСТАНУВА КРАЛ НА СТРЕЛЦИТЕ: Неговите 50 голови на само шест мечеви беа недостижни

Македонската ракометна гордност, Кире Лазаров е најдобриот стрелец на 25.Светско првенство во Франција. Со 50 гола на шесте натпревари што ги одигра македонската репрезентација...

Популарно