24 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Згасна поранешниот ракометен европски шампион

Поранешниот европски првак во ракомет Борац од Бања Лука денес престанува да работи поради финансиски и инфраструктурни проблеми. Директор на клубот Владимир Бранковиќ рече дека...

Газдата на Шахтер Доњецк ги купува ФК и РК Вардар: Милијардерот Ахметов нов сопственик...

Газдата на украинскиот гигант Шахтер Доњецк, Ринат Ахметов преговара за да ги преземе фудбалскиот и ракометниот клуб Вардар од рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, кој...

Голем хендикеп за Вардар и репрезентацијата: Познато колку време ќе паузира Стоилов

Македонскиот ракометен шампион Вардар и вицешампионот Металург ќе ја отворат новата сезона во среда во СЕХА-лигата, а актуелниот шампион се мачи да собере здрава...

Вардар со пораз од Нант остана на последното место на турнирот во Стразбур

Вардар со пораз од Нант со 29:27 го заврши на последното место настапот на турнирот во Стразбур. Ракометарите на Вардар беа рамноправен противник во натпреварот...

Лоши вести за Вардарци: Минимум неколку недели пауза за Стоилов на стартот од новата...

Капитенот на актуелниот македонски шампион, Вардар, Стојанче Стоилов ќе паузира на стартот на новата сезона. Имено, познато е дека на вчерашниот меч против ПСЖ...

Инфракт победа на младите ракометари: Кизиќ одбрани седмерец, Костески погоди во последната секунда

Младата репрезентација на Македонија до 18 години денес се пласираше во полуфиналето од шампионатот на ЕХФ во Грузија. Ова беше победа трета победа во третото...

Проблеми во Сеха Лигата, откажаа екипите од Словенија, а откажа и Веспрем

Новата сезона на СЕХА-лигата ќе донесе натпревари со редуциран квалитет, откако стана јасно дека во лигата нема да настапат екипите од Словенија. Дополнително, денеска...

РК Вардар доби засилување од Русија

Рускиот репрезентативец, Димитри Киселев (23) во следниве две сезони ќе го носи дресот на Вардар, соопштија денеска од клубот. Киселев доаѓа од Санкт Петербург. Русинот...

НБА кошаркар загина во престрелка со полицијата

Поранешниот играч на Сакраменто и сегашен на Химки, Тајлер Ханикат е застрелан од полицијата во Лос Анџелес, откако пукал кон нив. Телото на Ханикат е...

Барса, Кјелце, Монпелје, Веспрем.. Пеколно тешка група за Вардар во следната сезона во ЛШ

Ракометарите на Вардар добија исклучително тешка група во новата сезона од Лигата на шампионите. Вардарци се носители во Групата А, во која денешната ждрепка...

Популарно