19.2 C
Скопје
среда, октомври 23, 2019

Вардар се обиде, но не можеше да се врати: Прв пораз во новата сезона...

Вардар денес го одигра натпреварот против Кил во рамките од Лигата на шмпионите. Црвено-црните во првото полувреме изгледаат непрепознатливо. Кил доминираше во секој поглед на...

ЕХФ го зголеми наградниот фонд: Еве колку изнесуваат премиите во групите и колку ќе...

ЕХФ од наредната сезона двојно ќе го зголеми наградниот фонд во Лигата на шампионите, со што клубовите – учесници конечно ќе можат да дојдат...

РК Вардар обезбеди полуфинале на Супер Глоуб – Денеска игра против Кил за влез...

Европскиот ракометен шампион Вардар го совлада Ал Мудхар со 34-27 (17-12) во рамки на четвртфиналето на неофицијалното Светско клупско првенство, Супер Глоуб, кое се...

(Фото) Вака се сака клубот – Навивачите на РК Вардар покажаа голем интерес за...

Ракометарите на Вардар и во следната сезона ќе имаат огромна поддршка од трибините во обидот да ја одбранат европската титула, ако се суди по...

Уште не почна сезоната – операција за бразилското засилување во РК Вардар!

Еден од новите ракометари во Вардар, Бразилецот Жозе Толедо, ќе ја почне сезоната многу подоцна од своите соиграчи. На својот прoфил на Инстаграм, тој соопшти...

Македонија немаше сили за комплетен пресврт, пораз од Португалија во осминафиналето на СП

Ракометната репрезентација на Македонија до 19 години е поразена од Португалија во осминафиналето на Светското првенство, „црвено-жолтите” немаа сили за комплетен пресврт и загубија...

Вечер сите во СЦ „Борис Трајковски“: Да ги поддржиме нашите ракометари во натпреварот против...

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија вечера го игра натпреварот против Португалија во рамки на Светското првенство кое се одржува во Скопје. – Ракометната Федерација на...

Европскиот шампион Вардар тргна шампионски – Го освои турнирот во Требиње

Македонскиот и европски шампион Вардар триумфираше на турнирот во Требиње, БиХ што се играше викендот. Вардар вчера во финалето ја победи Металопластика со 34:28. Ова...

Цела сала ја пееше македонската химна (ВИДЕО)

Македонската химна беше испеана во еден глас на вчерашниот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија-Аргентина на светското првенство кое се игра во Скопје. Сепак и...

Вардар го дозна распоредот за светското клупско првенство

Eвропски шампион Вардар на крајот на овој месец ќе учествува на Супер Глoуб турнирот кој ќе се одржи во Саудиска Арабија. Црвено-црните турнирот го...

Популарно