9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019

ВИДЕО: Летаа столчиња на сите страни – Крвава тепачка меѓу навивачи на фудбалски натпревар

Дуелот помеѓу Скендербег и Партизани во албанскиот шампионат заврши со триумф на клубот од Корча, кој ја шокираше Европа со десетгодишната казна од УЕФА...

Прва победа за Вардар во новата сезона, Шкендија освои бод во Ѓорче Петров

Екипата на „Вардар“ денеска ја оствари првата победа во новото првенство на ПМФЛ, откако стигна до трите бода во дуелот со тетовска Ренова. „Црвено-црните“ забележаа...

Еден од најдобрите фудбалери на Хрватска ја прекинува фудбалската кариера поради срцеви проблеми

Милан на своите официјални страни објави дека хрватскиот репрезентативец, Иван Стриниќ, ја прекинува кариерата поради проблеми со срцето. Стриниќ беше на редовен лекарски преглед во...

Вардар го одбрани ракометниот Суперкуп на Македонија

Вардар го одбрани ракометниот Суперкуп на Македонија совладувајќи го  Металург во Струга, со 33-24. Ова беше втор ваков натпревар во историјата на македонскиот ракомет, а...

Ферхан Хасани ќе игра во Саудиска Арабија

Македонскиот репрезентативец, Ферхан Хасани по разделбата со Шкендија, македонскиот репрезентативец се поврзуваше со клубови во Турција и во Албанија, но на крај заврши во...

Традицијата важи и за најдобрите: Роналдо пееше пред новите соиграчи (видео)

Кристиано Роналдо мораше да ја испочитува традицијата во својот нов клуб и да отпее песна пред новите соиграчи од Јувентус. Мега-ѕвездата се одлучи за една...

Перез се налути: Реал го тужи Интер за „случајот Модриќ“

Лука Модриќ после синоќешниот состанок со Флорентино Перез дефинитивно останува во Реал Мадрид, иако долго време се поврзуваше со трансфер во Интер. Медиумите од Шпанија...

На мечот не се виде, но по него направи свое шоу: Гризман прво изеде...

Атлетико Мадрид го освои европскиот Суперкуп со победата од 4:2 над Реал Мадрид после продолженија. Еден од јунаците на натпреварот беше Диего Коста, кој...

Oфицијално: Ќе се игра фудбал во Италија, одложени се два натпревари

Иако беше најавено дека под знак прашалник е целото коло сепак на од италијанската Серија А многу брзо потврдија дека поради трагедијата која ја...

Драма со среќен крај: Македонија ја победи Унгарија и го живее сонот за ЕП!

Најдобрите одбојкари на Македонија квалификацискиот цикслус за пласман на Европското првенство 2019 година го започнаа со победа. Собирот на најдобрите европски селекции ќе се одржи...


Популарно