2.4 C
Скопје
недела, јануари 19, 2020

ЛШ: Останаа уште 4 празни места – еве на кого што му фали за...

Пред последното коло од групната фаза во Лига на шампиони 12 клубови обезбедија сигурен пласман во осминафиналето, а останаа уште четири празни места. Европска пролет...

Најлош пласман до сега: Македонија падна седум места на ФИФА рејтинг листата

Македонската фудбалска репрезентација назадуваше за уште седум места на ФИФА рејтинг листата и се наоѓа на 162. место на најновото рангирање објавено денеска. Ова...

Обвинение против Нејмар, казната е две години затвор?!

Бразилскиот фудбалер Нејмар се соочува со можна затворска казна од две години,а поранешниот претседател на Барселона, Сандро Росел, со пет години затвор поради проневера...

ВИДЕО: Червар незадоволен од судењето му се истури на делегатот Начевски

Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Лино Червар, беше бесен на судискиот критериум во поразот од градскиот ривал Вардар со 31:29, во рамките на...

ВИДЕО: Ибрахимовиќ ќе добие статуа во Стокхолм

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ ќе добие своја статуа во Стокхолм, откако 10 пати со ред беше избран за најдобар фудбалер на Шведска....

На денешен ден пред 30 години: Еве како Тајсон го среди Бербик (ВИДЕО)

На денешен ден пред 30 години во Лас Вегас се одржа еден од најлегендарните бокс-мечеви. Тоа е првата борба за шампионски појас на Мајк...

ВИДЕО: Ова се кандидатите за гол на годината!

ФИФА ги објави најубавите голови кои ја одбележаа годината која изминува, па конкуренцијата за наградата „Пушкаш“ е навистина многу силна. За престижната награда ќе се...

АТП: Конечен поредок за 2016, Мареј прв, Ѓоковиќ втор

Енди Мареј прв пат во кариерата годината ја заврши како прв на АТП листата. Шкотскиот тенисер, во неделата го освои завршниот Мастерс со победата...

РАКОМЕТНА ЛШ: Циндриќ и Кањелас во идалениот тим на седмата рунда

Гостинската победа на Вардар во Германија кај Рајн Некар од 33:27 и одличната игра на македонскиот тим не остана незабележана од страна на ЕХФ...

МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ: Несторовски ја продолжи гол серијата во Серија А

Илија Несторовски ја продолжи голгетерската низа во италијанската Серија А, но неговиот Палермо претрпе нов пораз. Несторовски постигна гол во поразот на Палермо во...

Популарно