22 C
Скопје
петок, октомври 19, 2018

Видео: Англиските хулигани дивеат по улиците на Севиља

„Црвената фурија“ вечерва ќе ја нагости репрезентацијата на Англија во склоп на четвртото коло од Лигата на нации. Англиските фанови пристигнаа во Севиља синоќа и...

Нова снимка од совршен агол: Погледнете како тренерот на Кабиб го „нокаутира“ Мекгрегор (ВИДЕО)

На друштвените мрежи една недела после борбата помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов се појави нова снимка и тоа од совршен агол. Кабиб Нурмагомедов го победи Мекгрегор,...

Два црвени картони, поранешниот вардарец главен вардаров „џелат“: Вардар го доживеа првиот пораз во...

Македонскиот шампион го доживеа првиот пораз оваа сезона во Лигата на шампиони на гостувањето кај Киелце со резултат 31:27. Продолжи лошата традиција за Вардар на...

Македонскиот ракометар се запиша историјата: Стефан од Металург најмлад стрелец во Лигата на шампионите

Ракометарот на Металург, Стефан Додиќ стана најмлад стрелец во историјата на ракометната Лига на шампиони. Тој со 15 години и седум месеци успеа да...

ВИДЕО: Лихтенштајн испратен со четири „парчиња“, Македонија на чекор од плејофот за ЕП 2020!

Maкедонија вечерва го одигра третиот натпревар во Лигата на Нации во кој ја оправда фаворитската улога и го задржа максималниот учинок во групата во...

Денешниот ден запишан со златни букви: Пред 25 години се испиша историјата на македонскиот...

На 13 октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на македонската фудбалска репрезентација. Пред точно 25 години Македонија ја совлада Словенија со 4:1. Стрелец на...

Ново ремек-дело на Салах: Погоди директно од корнер (Видео)

Мохамед Салах не игра на посакуваното ниво во оваа сезона во Премиер лигата, но вчера повторно ја воодушеви фудбалската јавност. Ѕвездата на Ливерпул постигна гол директно од...

ВИДЕО: Бугари направија песна за – Килијан Мбапе

Килијан Мбапе игра во навистина фантастична форма и од него се очекуваа големи достигнувања во иднина. Мбапе играше одлично на Светското првенство на кое за Франција...

Роналдо и ја одзема невиноста, спиеше со Берлускони, па му роди дете на Балотели-...

Една од поранешните девојки на Кристијано Роналдо е убедена дека тој не е способен да силува девојка. Станува збор за Италијанката Рафаела Фико, која мина...

ВИДЕО: На 48 секунди до крајот губеа со 8 разлика – дали ова е...

Кошаркарите на Фуенлабрада направија неверојатен пресврт во натпреварот против Бамберг. Тимот од Шпанија губеше со осум поени разлика на 48 секунди до крајот и во...

Популарно