16.7 C
Скопје
понеделник, мај 27, 2019

(Видео) За овој борец фатално беше ,,Летечкото колено,, и замина во сон!

Рускиот ММА борец од Дагестан Мовлид Хајбулаев со фантастично „летачко колено“ го нокаутираше Американецот Дејмон Џексон, својот прв противник во професионалната ПФЛ лига, и...

(Видео) Новак направи инцидент во Париз – Ја искрши теретаната!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ направи еден вид "инцидент" во една теретана во Париз. Имено, Ѓоковиќ додека тренираше го уништи подот на теретаната. "Денес во салата,...

ТРАНСФЕР БОМБА: Капитенот на Реал, Серхио Рамос го напушта Мадрид!?

Според шпанските медиуми, капитенот на Реал Мадрид во наредните денови одлучува дали останува во кралскиот клуб, а се поизвесно е дека ќе го напушти клубот. По лошите повлечени потези...

Поранешната голманка на Вардар се сврши: Ја побаpа за жена својата девојка (ФОТО)

Поранешната голманката на Вардар, Бразилката Маиса Песоа ја побара за жена својата девојка Никита Рамоа. Таа објави слика од дијамантскиот Cвршенички прстен на Инстаграм и...

Кире Лазаров откри во кој тим ќе ја заврши кариерата, но и што понатаму…

Македонскиот легендарен ракометар, Кире Лазаров во ексклузивно за босанскиот медиум „Независни новини“ даде одговор на неколку прашања меѓу кои и тоа каде ќе ја...

(Фото) Ана Ивановиќ со оваа преслатка слика ги објави среќните вести!

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ на социјалните мрежи објави дека повторно е бремена. Ивановиќ и нејзиниот брачен другар, германскиот фудбалер Бастиан Швајнштајгер, го очекуваат второто дете. Во март...

ДАЛИ Е КРАЈ ЗА КИРЕ!? – Лазаров нема да игра во ЛШ следната сезона...

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и ракометар на францускиот Нант, во обемно интервју за „Независне“ зборуваше на повеќе теми за ракометот. Една од нив беше...

Кратко траеше пензијата – Марчело Липи не може без фудбал и се врати во…

Пензијата на легендарниот италијански стратег кратко траеше и тој му се врати на фудбалот бидејќи неможе без него. Италијанскиот тренер Марчело Липи повторно беше назначен...

(Видео) Легендарниот боксер повеќе не личи на себе – Ја креваше публиката со својот...

Еден од најспектакуларните боксери на сите времиња, Принц Насим Хамед, се претвори во непрепознатлив дебелко! Боксерот кој во деведесеттите години го воодушеви светот со брзината,...

(Видео) Ја надмина и Серена – Оваа тенисерка ја има најпровокативната опрема во историјата...

Романската тенисерка Сорана Кирстеа е главна атракција на ВТА турнирот во Нирнберг, Германија. Иако одлично игра на турнирот во Германија, каде стигна до полуфиналето, Кирстеа...

Популарно