5 C
Скопје
среда, јануари 23, 2019

ВИДЕО: Со еден удар го нокаутираше – Кличко на колена, Џошуа е новиот светски...

На боксерскиот спектакл што се одржа на Вембли пред рекордни 90.000 гледачи Британскиот боксер Ентони Џошуа го совлада Украинецот Владимир Кличко со технички нокаут...

Полн погодок- гостин селекторот Игор Ангеловски

Во оваа епизода на спортската емисија „Полн Погодок“ главен акцен се става на македонската фудбалска репрезентација, а кога таа во прашање неминовен гостин е...

Фудбалерите во страв: Полиција и кучиња трагачи го пребаруваа хотелот каде што се сместени...

Долго очекуваниот дерби дуел меѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед повторно предизвика големо внимание кај британските медиуми. Всушност, хотелот во кој се сместени фудбалерите на...

Ова е девојката поради која Иско повторно блеска на теренот (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Иско не е од оние ѕвезди на Реал Мадрид, кои сакаат да бидат на насловните страни, па приватниот живот го чува далеку од очите...

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Тунис

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се избори за четвртфинале на фјучрсот во Тунис што се игра за награден фонд 60.000 долари. Таа денес за само...

ФФМ ЈА КАЗНИ ШКЕНДИЈА: Шест меча без публика по инцидентите на мечот со Вардар

Тетовска „Шкендија“ следните шест натпревари како домаќин ќе ги одигра без присуство на публика откако Дисциплинската комисија на ФФМ го казни овој клуб. Казната е...

Анже прв финалист во францускиот куп

Екипата на Анже направи историски успех со пласманот во финалето на Купот на Франција, откако синоќа со 2:0 го победи Генгамп во полуфиналната фаза. Домашните...

Гостинските екипи поуспешни на првите три средби од 34.коло во Примера

Две победи за гостите и еден нерешен резултат е епилогот по одигрувањето на првите три натпревари од 34.коло во Шпанското фудбалско првенство. Постигнати резултати: Хихон –...

Нголо Канте – играч на сезоната во Англија

Францускиот фудбалер од редовите на лондонски Челзи Н’Голо Канте е прогласен за играч за сезоната 2016/2017 во Премиер лигата според професионалните фудбалери. Канте ги победи...

Марк Маркез петта година по ред најбрз во Остин

Марк Маркез ја продолжи својата доминација во Остин откако Шпанецот стигна до својата петта победа во низа на оваа патека во Мото ГП шампионатот. Тој...

Популарно