17 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

Дејан Недев освои злато на Фудокан Куп

Најдобриот македонски натпреварувач во традиционално карате, Дејан Недев освои златен медал во кати за сениори на Европскиот Фудокан Карате Куп „Дунав 2017“ во Виена,...

Македонската младинска репрезентација се пласира на ЕП за ракометарки

Со победата над Фарски Острови од 23:19 постигната синоќа на последниот натпревар од квалификационата група 1 женската младинска ракометна репрезентација на Македонија (ракометарки до...

„Полн Погодок“- специјален гостин Андреа Белеска

Во оваа епизода на спортската емисија „Полн Погодок“ специјален гостин е десниот бек Андреа Белеска, една од најдобрите македонски ракометарки, член на романска Валчеа,...

Ова се четвртфиналните двојки во ЛШ: Баерн против Реал, Јувентус против Барселона

Европскиот шампион Реал Мадрид во првиот натпревар од четвртфиналето од Лигата на шампионите ќе гостува кај германскиот шампион Баерн. Ова е најатрактивната двојка од денешното...

Федерер уште еднаш подобар од Надал (видео)

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер со експресна победа против Рафаел Надал со 6-2, 6-3, се пласира во четвртфиналето на турнирот во Индијан Велс. Дуелот меѓу старите...

Не престанува мајтапот на сметка на Барселона: Шпанска телевизија го претстави новиот дрес за...

Опсесијата околу судиските одлуки, кои одат во корист на Барселона го достигна својот врв. На една телевизија од главниот град на Шпанија беше претставена...

Уникаха и Валенсија на чекор до финалето во кошаркарскиот Еврокуп

Шпанските екипи Уникаха и Валенсија ги дели само една победа од пласман во финалето на второто по квалитет европско клупско кошаркарско натпреварување – Еврокупот. Двете...

Касиљас нов рекордер по број на настапи во евро-куповите

Шпанскиот голман Икер Касилјас се запиша во историјата на фудбалот како играч со најмногу настапи во европските купови. Тој синоќа беше на голот на Порто...

Ѓоковиќ и Федерер се изборија за осминафинале во Индијан Велс

Вториот носител Новак Ѓоковиќ и деветтиот носител Роџер Федерер обезбедија место во 4.коло на турнирот од Мастерс 1.000 серијата во Индијан Велс, САД. Ѓоковиќ во...

Јувентус и Лестер четвртфиналисти во Лигата на шампиони

Екипите на Јувентус и на Лестер се пласираа во четвртфиналето на фудбалската Лига на шампиони, откако во осминафиналната рунда ги елиминираа Порто, односно Севиља. Италијанскиот...

Популарно