9 C
Скопје
четврток, ноември 15, 2018

Македонија го прегази домаќинот Алжир, следна е Франција за влез во полуфинале

Македонската младинска ракометна репрезентација со победата над Алжир го оствари најголемиот успех во историјата на младинскиот ракомет - пласман во четвртфиналето на едно Светко првенство.  Во осминафиналето...

Македонија против Алжир во осминафиналето на СП за ракометари до 21 година

Со одигрувањето на натпреварите од последното 5.коло во групната фаза познати се репрезентациите кои ќе играат во осминафиналето на Светското првенство за ракометари до...

Вардар на мегдан со Копенхаген во третото коло во ЛШ

Македонскиот првак Вардар го пречекува данскиот Копенхаген во првата средба од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите. Дуелот, кој ќе се игра на арената...

ШК „Алкалоид“ подготвен за Европскиот Клупски Куп 2017

Европскиот Клупски Шампион во шах за 2016 година, екипата на ШК „Алкалоид“ и оваа година амбициозно се подготвува за најсилното клупско шаховско натпреварување во...

ВИДЕО: Алиоски почна да ги тресе противничките мрежи во дресот на Лидс

Езџан Алиоски во третиот натпревар го постигна и својот прв погодок во дресот на Лидс јунајтед, откако се запиша меѓу стрелците на денешниот пријателски...

Стојановски: Големата борбеност беше клуч за победата над Холандија

Капитенот Војдан Стојановски беше вистински лидер на кошаркарската репрезентација на Македонија во големата победа над Холандија со 78-72 по продолженија на натпреварот од „Трофеј...

ТОПЛЕС НА ЈАХТА: Сопругата на Бонучи знае како да го прослави трансферот на својот...

Леонардо Бонучи од денеска и официјално е член на Милан откако „росонерите“ го комплетираа транферот вреден 42 милиони евра за дефанзивецот на Јувентус и...

ВИДЕО: Град Скопје подготвен за Суперкупот – Ова е промотивното видео за информирање на...

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на социјалната мрежа Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги промовира убавините на Скопје, но...

ЏАБЕ ТОЛКУ РАДОСТ: УЕФА најави голема казна против Вардар – се терети по пет...

Вардар ќе добие казна од УЕФА за пропусти во организацијата на натпреварот против Малме, македонскиот клуб се терети по пет основи, останува да се...

Кристиано Роналдо потврди дека чека четврто дете – Георгина е бремена

После бројните медиумски шпекулаци, Кристиано Роналдо потврди дека неговата 22-годишна девојка Георгина Родригез е бремена. Роналдо неодамна доби близнаци, Ева и Матео, кои му ги...

Популарно