9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019

Жарко Пешевски со нов клуб

Репрезентативниот пикер Жарко Пешевски го одигра последниот натпревар во дресот на Металург. Идната сезона пикерот ќе ги брани боите на Мотор Запорожје. Од Металург Пешевски доби...

Зидан замина, кој ќе го наследи? Гути, Венгер…Покетино има посебна клазула?!

Секако, веднаш по заминувањето на Зидан се поставува следното прашање: Кој ќе го наследи? Додека фудбалскиот свет се опоравува од шокот и се чекаат причините...

Серена може да игра гола

Серена Вилијамс одлично стартуваше на Ролан Гарос елиминирајќи ја во два сета Кристина Плишкова. Сепак повеќе од играта вниманието го привлече костимот со кој Американката...

Нема секс и социјални мрежи за Германците во Русија!

Селекторот на Германија, Јоаким Лев воведува строг режим за време на Мундијалот во Русија. Имено, како што пренесуваат на германските медиуми на фудбалерите ќе им...

Фото: За 11.50 фунти можете да ги добиете ракавиците на Кариус од финалето!

Германскиот голман Лорис Кариус е најголемиот виновник за поразот на Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид (3:1). Кариус со две катастрофални грешки практично...

Доживотна суспензија поради местење

Украинскиот тенисер Дмитро Баданов заработи доживотна суспензија поради местење. 30-годишниот тенисер ги прекршил правилата на Тениската програма против корупција бидејќи наместил два меча на...

Фото: Реал Мадрид ги претстави новите дресови

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид денес официјално ги претстави дресовите за следната сезона 2018/19. Бојата на „кралските“ дресови не се коментира – таа е бела,...

УЕФА го прогласи голот на сезоната во ЛШ

Неверојатниот погодок на Герет Бејл за 2:1 во финалето на Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул остана на второ место на листата...

ФОТО: Падна договор – На „Енфилд“ пристигнува Бразилец од 50 милиони евра!

Еден од најдобрите фудбалери на Монако се сели во Ливерпул за сума од 50 милиони евра, објавија од Ливерпул. Фабињо вчера беше претставен на официјалниот...

Емери ја засилува одбраната: Бек од Јувентус, стопер од Борусија Дортмунд

Новиот тренер на Арсенал, Унаи Емери е одлучен во тоа да ја засили одбраната со искусни играчи. Најболна точка на Арсенал е одбраната, па Емери токму тука...


Популарно