22.4 C
Скопје
понеделник, мај 28, 2018

Меџик Џонсон назначен за нов претседател на ЛА Лејкерси

Легендарниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкес, Ирвинг Меџик Џонсон е назначен за нов претседател на „езерџиите“. Откако пред само три седмици легендарниот кошаркар се врати...

ОЛ СТАР РЕКОРД: Запад го победи Исток во меч со рекорден број поени (ВИДЕО)

„Ол стар“ меч со најмногу поени во историјата, тимот на Западот ноќеска го совлада составот на Истокот со резултат 192:182. Постигнатите 374 поени се...

МЗТ Скопје врза три победи во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остварија голема победа на денешниот пладневен натпревар против Крка со 89:65 во меч од 22.коло од АБА лигата, со...

ВИДЕО: Вестбрук го „запиша“ 26. „трипл-дабл“ сезонава – Оклахома го совлада првакот Кливленд

Кошаркарите на Оклахома Сити ноќеска постигнаа важна победа откако пред своите навивачи го победија првакот Кливленд. Најрасположен за игра беше Расел Вестбрук, кој го „запиша“...

ВИДЕО: Мајами незапирлив – го оствари дванаесеттиот триумф во низа

Екипата од Флорида ја продолжи победничката серија која трае 12 натпревари, откако ноќеска Мајами триумфираше на гостувањето кај Милвоки. Успешен беше и шампионот Кливленд, кој...

ПОБЕДНИЧКО СЕЛФИ: Прва гостинска победа за МЗТ Скопје оваа сезона во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа првата гостинска победа сезонава во АБА-лигата, откако синоќа ја совладаа екипата на Унион Олимпија во Љубљана со...

ВИДЕО: Петнаесетти пораз за шампионот Кливленд

Кошаркарите на Далас Маверикс ноќеска на свој терен му го нанесоа 15. пораз на актелниот шампион во НБА лигата, тимот на Кливленд Кавалирс. Домаќините...

НБА МАРАТОН: Атланта го победи Њујорк по четири продолженија (ВИДЕО)

Во маратонски натпревар кој траеше околу четири часа, кошаркарите на Атланта го победија Њујорк со 142:139 дури по четири продолженија. Пол Милсап со 37 поени...

Познати сите учесници на НБА Ол-стар мечот

Во Њу Орлеанс, на 19. февруари, ќе биде одржан НБА Олстар мечот кој на едно место го собира најголемите кошаркарски имиња на денешницата. Откако пред...

ВИДЕО: Порази за водечките екипи во двете НБА конференции

Лидерите од двете конференции во НБА лигата и минатогодишни финалисти Кливледн и Голден Стејт се поразени на ноќешните дуели. Пораз доживеа и Хјустон, а од...

Популарно