-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Клиперси ја спасија честа на гостинските екипи

Само екипата на Лос Анџелес Клиперс забележа победа на гостински терен на деветте натпревари од НБА лигата одиграни ноќта меѓу понеделник и вторник. По оваа...

Леброн се искачи на шестото место на листата на стрелци

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс претпеа пораз од 110:106 на гостувањето кај Сан Антонио спарс, а Леброн Џејмс освен со постигнатите 35 поени, може...

Дончиќ е чудо: Коментаторите ги насмеа, а неговиот противникот целосно го збуни! (ВИДЕО)

Лука Дончиќ продолжува да импресионира на НБА терените. Словенецот освен што имаше одличен учинок со 19 постигнати поени и шест асистенции (повеќе тука) успеа и...

ВИДЕО: Страшна повреда на кошаркарот на Фенербахче и противниците се фаќаа за глава

Во турскиот шампионат во натпреварот помеѓу Фенербахче и Бујкмече видовме една страшна повреда на кошаркарот на Фенер. Тајлер Енис заработи тешка повреда уште во првите минути...

Првите поени за Леброн во Лејкерси беа – две брутални забивања! (ВИДЕО)

Леброн Џејмс во поразот од Портланд (128:119) го одигра првиот натпревар во НБА во дресот на својот нов клуб, Лос Анџелес Лејкерс. Најдобриот кошаркар во...

ВИДЕО: На 48 секунди до крајот губеа со 8 разлика – дали ова е...

Кошаркарите на Фуенлабрада направија неверојатен пресврт во натпреварот против Бамберг. Тимот од Шпанија губеше со осум поени разлика на 48 секунди до крајот и во...

ВИДЕО: Помладиот брат на НБА ѕвездата предизвика хаос и општа тепачка

Братот на НБА ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерси, Лонзо Бол, Ламело предизвика вистински хаос во натпревар против младите кошаркари на Литаванија. Помладиот Бол влезе во...

ВИДЕО: Фенер и Макаби го одиграа еден од најчудните кошаркарски натпревари

Навистина беше тешко да се разликуваат, двете екипи играа во жолти дресови. Фенербахче и Макаби го одиграа еден од најчудните кошаркарски натпревари во поновата историја...

Против кошаркарот на Бостон, Џабар Бирд, поднесена тужба за семејно насилство

Против кошаркарот на Бостон селтикс, Џабар Бирд, е поднесена тужба за домашно насилство, откако викендов беше приведен за напад на неговата девојка. Тој е обвинет...

Газдата на Шахтер Доњецк ги купува ФК и РК Вардар: Милијардерот Ахметов нов сопственик...

Газдата на украинскиот гигант Шахтер Доњецк, Ринат Ахметов преговара за да ги преземе фудбалскиот и ракометниот клуб Вардар од рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, кој...


Популарно